Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Ostatni konkurs dla przedsiębiorców z Podlasia z perspektywy 2014-2020; w puli 10 mln zł na innowacje

31.03.2023, 16:00aktualizacja: 03.04.2023, 09:30

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

EC - Audiovisual Service
EC - Audiovisual Service
Do 13 kwietnia mikro, małe i średnie firmy z Podlasia mogą wnioskować o wsparcie na wdrażanie innowacji w sektorze produkcyjnym. Jest to ostatni konkurs dla przedsiębiorców w programie regionalnym perspektywy finansowej 2014-2020.

Zarząd województwa podlaskiego poinformował o uruchomieniu konkursu dla przedsiębiorców na tzw. szybkie projekty inwestycyjne w obszarze wdrażania innowacji w sektorze produkcyjnym. Wnioski można składać w generatorze do 13 kwietnia. 

W puli konkursu jest 10 mln zł. Mikro i małe firmy mogą uzyskać do 70 proc. wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem. W przypadku średnich firm maksymalny poziom dofinansowania to 60 proc. 

Dofinansowanie można uzyskać m.in. na: rozbudowę przedsiębiorstwa prowadzącą do wprowadzenia na rynek nowych produktów; dokonanie zasadniczych zmian procesu produkcyjnego, skutkujących wprowadzeniem na rynek nowych lub ulepszonych produktów; inwestycje w nowoczesne maszyny i sprzęt produkcyjny.

Rozstrzygnięcie naboru zaplanowano w maju. Przedsiębiorcy, którzy otrzymają wsparcie będą musieli wydatkować środki do końca października.

Kolejne nabory wniosków na innowacje będą się odbywać z nowej perspektywy finansowej - Fundusze Europejskie dla Podlaskiego 2021-2027.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 31.03.2023, 16:00
Źródło informacji Serwis Samorządowy PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ