Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Ostrowiec Świętokrzyski: Cykl warsztatów z mieszkańcami

06.03.2023, 09:29aktualizacja: 06.03.2023, 09:30

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Ostrowiec Świętokrzyski
Fot. UM Ostrowiec Świętokrzyski
Za nami część warsztatów stacjonarnych, które mają pomóc w stworzeniu dokumentu „Metodyka i standardy prowadzenia konsultacji społecznych w mieście Ostrowcu Świętokrzyskim”. Odbyły się one w dwóch turach – pierwsza przeznaczona była dla młodzieży zaangażowanej w prace Akademii Młodzieżowej Rady Miasta.

Druga natomiast dla pozostałych mieszkańców miasta. Powstający w ramach projektu „Ostrowiec Świętokrzyski – Miasta OdNowa” dokument ma określić standardy prowadzenia konsultacji społecznych z mieszkańcami, np. w ramach strategii rozwoju miasta, budżetu obywatelskiego, który wróci w tym roku, czy innych ważnych inwestycji realizowanych przez samorząd miejski. Jest to także doskonała okazja do zaangażowania mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego w funkcjonowanie miasta.

„Chcemy, włączyć mieszkańców w życie miasta, we współdecydowanie, wyrażanie opinii na tematy, które chcemy z nimi przedyskutować. Już teraz gorąco zachęcam każdego z Państwa do udziału w konsultacjach i przekazywanie nam swoich opinii. Wierzę, że działając wspólnie, strategicznie  i konsekwentnie możemy zapewnić dalszy rozwój naszego miasta – mówi  Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.”

Samorząd miasta w ramach ułatwienia dostępu dla mieszkańców umożliwi  przeprowadzanie konsultacji również przez Internet.
Przygotowujemy się do tego, żeby uruchomić specjalną stronę internetową, na której będzie można wykonywać też takie konsultacje on-line, w tym także Budżet Obywatelski. Żeby się dobrze do tego przygotować odbywamy szereg spotkań z mieszkańcami Ostrowca Świętokrzyskiego, którzy pomogą nam stworzyć standardy prowadzenia tego typu konsultacji – powiedział Zastępca Naczelnika Wydziału Planowania i Rozwoju Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim Tomasz Gębka.

Najbliższe spotkania zaplanowane są na 7 marca 2023 roku.

Po opracowaniu roboczej wersji dokumentu „Metodyka i standardy prowadzenia konsultacji społecznych w mieście Ostrowcu Świętokrzyskim” zostanie on także poddany konsultacjom z mieszkańcami.

“Ostrowiec Świętokrzyski – miasta OdNowa” korzysta z dofinansowania o wartości 2 974 766 EUR otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach Funduszy EOG. Celem projektu jest poprawa życia mieszkańców w różnym wieku poprzez osiągnięcie różnorakich zmian w rozwoju społeczno-gospodarczym miasta oraz w sferze lokalnej administracji publicznej.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 06.03.2023, 09:29
Źródło informacji Ostrowiec Świętokrzyski
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.