Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Ostrowiec Świętokrzyski: Młodzież promuje Budżet Obywatelski

18.05.2023, 08:43aktualizacja: 18.05.2023, 08:44

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Ostrowiec Świętokrzyski
Fot. UM Ostrowiec Świętokrzyski
W miniony poniedziałek w budynku MOSiR odbyło się spotkanie młodzieży szkół ponadpodstawowych z Wiceprezydentem Arturem Łakomcem, Naczelnikiem Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Mariuszem Łatą, przedstawicielami Urzędu Miasta oraz lokalnych mediów.

Spotkanie dotyczyło promocji Budżetu Obywatelskiego, który powraca do naszego miasta na nowych, przystępniejszych zasadach. Gmina od początku roku prowadzi działania mające na celu zaangażowanie ostrowieckiej młodzieży w życie miasta, stąd idea promocji Budżetu Obywatelskiego właśnie przez nich. Podczas spotkania nastolatkowie aktywnie zadawali pytania oraz prowadzili dyskusje, w których proponowali autorskie rozwiązania dotyczące programu samorządowego.

O idei zaangażowania młodych mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego wypowiedział się Wiceprezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Artur Łakomiec.

Włączenie młodzieży do dyskusji o formie Budżetu Obywatelskiego wprowadzi do programu świeże i odważne pomysły. Dzięki zwiększeniu budżetu znacznie poszerzymy w tej kwestii pole do popisu. Myślę, że w obecnej edycji Budżetu Obywatelskiego czeka nas wiele pozytywnych niespodzianek, czego sobie i Państwu życzę – powiedział Wiceprezydent.

Nowe zasady Budżetu Obywatelskiego przewidują znacznie zwiększoną pulę środków, przeprowadzenie całego trybu konsultacji m.in. w formie elektronicznej za pomocą dedykowanej platformy oraz umożliwienie wzięcia czynnego udziału w nim osobom nieletnim za zgodą rodziców lub opiekunów. Regulamin został poddany konsultacjom z mieszkańcami (otwarte spotkania, zbieranie uwag ustnych, zbieranie uwag w postaci papierowej i elektronicznej). Ulepszona forma Budżetu Obywatelskiego służy umożliwieniu głosowania większej liczbie osób i zwiększeniu wniosków, które zostaną dopuszczone do głosowania. Pozwoli także osobom, bez względu na wiek, współdecydować o rozwoju miasta i przyczyni się do lepszej świadomości zadań własnych realizowanych przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski wśród mieszkańców miasta.

“Ostrowiec Świętokrzyski - miasta OdNowa” korzysta z dofinansowania o wartości 2 974 766 EUR otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach Funduszy EOG. Celem projektu jest poprawa życia mieszkańców w różnym wieku poprzez osiągnięcie różnorakich zmian w rozwoju społeczno-gospodarczym miasta oraz w sferze lokalnej administracji publicznej.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 18.05.2023, 08:43
Źródło informacji Ostrowiec Świętokrzyski
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ