Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Ostrowiec Świętokrzyski: Na ul. Jana Samsonowicza i ul. 11-go listopada praca wre

25.07.2022, 15:31aktualizacja: 25.07.2022, 15:32

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Ostrowiec Świętokrzyski
Fot. UM Ostrowiec Świętokrzyski
Projekt „Ekologiczny transport miejski w Ostrowcu Świętokrzyskim – II etap” realizowany przez Samorząd Miejski w partnerstwie z Powiatem Ostrowieckim i dofinansowany ze środków UE przebiega zgodnie z planem i nie jest zagrożony.

Pozytywne wieści dotyczące inwestycji pojawiły się na spotkaniu Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego z Wicestarostą Powiatu Ostrowieckiego Andrzejem Jabłońskim.

Bardzo duża część prac jest już wykonana. Podziękowania należą się tutaj wykonawcy, ale także ostrowczanom za cierpliwość i zrozumienie wobec robót drogowych na tej ważnej arterii naszego miasta, która łączy Ostrowiec Świętokrzyski z największym pracodawcą w regionie świętokrzyskim, Celsą Hutą Ostrowiec – powiedział na spotkaniu Prezydent Miasta.

Prace są kontynuacją rozpoczętego przez samorząd miejski  I etapu projektu, obejmującego m.in. budowę bazy komunikacji miejskiej, zakup nowoczesnych autobusów, modernizacje przystanków, oświetlenia energooszczędnego, budowę infrastruktury park&ride oraz bike&ride.

II Etap obejmuje m.in.:

•    Przebudowę ul. 11-go Listopada (wraz z zatokami, oświetleniem energooszczędnym, buspasem, chodnikiem oraz ścieżką rowerową) na odcinku od ul. Jana Samsonowicza do ul. Ogrodowej.

•    Rozbudowę i przebudowę ul. Jana Samsonowicza (budowa ścieżki rowerowej, oświetlenia energooszczędnego, chodnika) wraz z rondem. Przebudowę odcinka ul. Samsonowicza prowadzącego na tzw. „pierwszą bramę huty” (z buspasem, oświetleniem energooszczędnym oraz ścieżką rowerową).

Samorząd Miejski wspomaga Powiat Ostrowiecki w realizacji projektu pomocą finansową w formie dotacji celowej wynoszącej 50% wkładu własnego Powiatu w realizacji zadań.

Generalnym wykonawcą robót jest firma TRAKT S.A.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 25.07.2022, 15:31
Źródło informacji Ostrowiec Świętokrzyski
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.