Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Oświadczenie rzecznika prasowego TK (komunikat)

29.03.2019, 15:10aktualizacja: 29.03.2019, 15:10

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Rzecznik TK informuje:

W przestrzeni medialnej – Gazeta.pl powołująca się na TVN24.pl – pojawiły się nieprawdziwe informacje dotyczące tego, że Prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska wskaże nowego szefa Państwowej Komisji Wyborczej.

W świetle przepisów prawa Prezes Trybunału Konstytucyjnego wskazuje sędziego do składu Państwowej Komisji Wyborczej.

Prezes TK nie ma kompetencji do wyboru Przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej.

Zgodnie z art. 157 paragraf 5 Kodeksu wyborczego Państwowa Komisja Wyborcza wybiera ze swojego składu przewodniczącego oraz dwóch zastępców.

Jakub Kozłowski, Rzecznik prasowy Trybunału Konstytucyjnego

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Załączniki do komunikatów są dostępne za pośrednictwem nowej Platformy Serwisowej PAP: serwis.pap.com.pl Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ kub/ mark/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 29.03.2019, 15:10
Źródło informacji TK
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ