Newsletter

Polityka i społeczeństwo

PE zachęca do wzięcia udziału w Europejskim Spotkaniu Młodzieży 2021 online

22.09.2021, 13:29aktualizacja: 22.09.2021, 13:58

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

© European Union 2018 - Source : EP
© European Union 2018 - Source : EP
Jeśli masz od 16 do 30 lat i chcesz kształtować przyszłość Europy, weź udział w Europejskim Spotkaniu Młodzieży EYE2021 online! – zachęca Parlament Europejski.

W pierwszym tygodniu października tysiące młodych ludzi z UE przejmie budynek Parlamentu Europejskiego w Strasburgu na Europejskie Spotkanie Młodzieży (EYE), aby dzielić się pomysłami na przyszłość Europy.

Uczestnicy będą mogli wziąć udział w debatach panelowych, warsztatach, zajęciach sportowych i występach artystycznych, odwiedzić różne stoiska, a także wymienić się pomysłami z ekspertami, aktywistami, influencerami i decydentami.

„Nie musisz być w Strasburgu, aby tego doświadczyć: EYE2021 to również mnóstwo aktywności online. Wejdź na platformę online z dowolnego urządzenia lub pobierz dedykowaną aplikację. Weź udział w wydarzeniach w czasie rzeczywistym i wymieniaj się pomysłami lub nadrób zaległości później” – instruuje Parlament Europejski. Link do platformy znajduje się TUTAJ.

Aby móc w pełni skorzystać z EYE, należy zarejestrować się na platformie, co umożliwi: nawiązanie kontaktów z innymi uczestnikami, prelegentami i organizacjami, zarezerwowanie udziału w wydarzeniach, a także odkrycie organizacji młodzieżowych i zapoznania się z ich działalnością. Zarejestrowanie się na platformie daje też możliwość zadawania pytań, udostępniania komentarzy, rozmowy na żywo z innymi uczestnikami oraz wzięcia udziału w konkursach online i wygrywania nagród.

Wydarzenia online zaczynają się 4 października. Można je śledzić je na mediach społecznościowych za pomocą hashtaga #EYE2021.

EYE2021 to również zwieńczenie procesu konsultacji młodzieży przeprowadzonego przez Parlament Europejski w ramach Konferencji w sprawie przyszłości Europy. „Podziel się swoimi pomysłami na youthideas.eu do 9 października” – zachęca PE.

Uczestnicy EYE2021 będą debatować nad pomysłami podczas warsztatów, a następnie głosować na nie. Wyniki trafią do raportu, który zostanie przedstawiony członkom Konferencji i włączony do debaty politycznej.

kic/

Źródło informacji: EuroPAP News

 
 

Materiał powstał w ramach projektu EuroPAP News, realizowanego przez Polską Agencję Prasową przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej za pośrednictwem dotacji Parlamentu Europejskiego

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 22.09.2021, 13:29
Źródło informacji EuroPAP News
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ