Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Piotrków: II LO czeka na uczniów

22.08.2023, 10:49aktualizacja: 22.08.2023, 10:50

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Piotrków Trybunalski
Fot. UM Piotrków Trybunalski
Termomodernizacja II Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Trybunalskim dobiegła końca. Odnowiona placówka jest już gotowa na przywitanie uczniów, którzy 4 września rozpoczną tutaj rok szkolny 2023/2024.

Jeszcze kilkanaście miesięcy temu, spacerując ulicą Żeromskiego, oczy przechodniów spoglądały na dotknięty zębem czasu budynek II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej Curie. Dziś to już przeszłość. Szkołę poddano kompleksowej termomodernizacji. Mimo pewnych perypetii z poprzednim wykonawcą (firma zeszła z budowy) termomodernizacja w ubiegłym tygodniu dobiegła końca.

Szkoła i jej otoczenie przeszły metamorfozę. Prace objęły termomodernizację całego budynku, pomalowano elewację oraz wymieniono stolarkę okienną. Na terenie szkoły pojawiła się nowa droga dojazdowa, kostka brukowa imitująca granit, a schody zostały przykryte granitowymi płytami. Wyremontowano pokrycie dachowe, na którym zamontowano instalację fotowoltaiczną. Takie rozwiązanie jest nie tylko proekologiczne, ale i proekonomiczne, ponieważ przyniesie oszczędności związane z rachunkami za prąd.

A co zmieniło się wewnątrz placówki?

- Zakres inwestycji wewnątrz skupiał się na pracach hydraulicznych, elektrycznych oraz remontowych. Zmodernizowano węzeł cieplny oraz sanitariaty. Sale lekcyjne oraz korytarze na wszystkich piętrach zyskały nowy wygląd. Odświeżono salę gimnastyczną oraz zamontowano nowe szafki dla uczniów. Wymieniona została stolarka drzwiowa - wylicza Katarzyna Szokalska, dyrektor Biura Rozwoju Miasta i Inwestycji.

II Liceum Ogólnokształcące jest już praktycznie gotowe na przyjęcie uczniów, którzy nowy rok szkolny rozpoczną w tej placówce. Pozostało jedynie posprzątać szkołę oraz tereny przyległe. Termomodernizacja bezpośrednio przełoży się na komfort nauki uczniów, pracy nauczycieli i pracowników szkół.

Łączny koszt inwestycji to 7,8 mln zł. Miasto na zadanie pozyskało dofinasnowaniem w wysokości niespełna 2 mln zł.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 22.08.2023, 10:49
Źródło informacji Piotrków Trybunalski
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ