Newsletter

Polityka i społeczeństwo

PK: areszt wobec podejrzanego o usiłowania wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków (komunikat)

28.05.2018, 11:44aktualizacja: 28.05.2018, 11:44

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- PK informuje:

Trzymiesięczny areszt wobec podejrzanego o usiłowania wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków

Prokuratura Rejonowa w Elblągu prowadzi wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału w Elblągu Zarządu w Olsztynie Centralnego Biura Śledczego Policji śledztwo przeciwko mężczyźnie podejrzanemu o usiłowanie wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków.

W wyniku prowadzonych czynności operacyjno – rozpoznawczych funkcjonariusze CBŚP uzyskali informacje, z których wynikało, że ustalony mieszkaniec Pasłęka jest zamieszany w przestępczość narkotykową. Policjanci ustalili, że wynajmuje on kilka garaży na terenie miasta, a jeden z nich może służyć jako magazyn nie tylko środków odurzających, ale także stanowiących przedmiot przestępstwa papierosów.

Narkotyki o czarnorynkowej wartości prawie 200 tysięcy złotych

Zatrzymany doprowadził funkcjonariuszy tylko do jednego z użytkowanych przez siebie pomieszczeń. To nie zmyliło policjantów i przeszukali także garaż, w którym znaleźli niemal 8 kg marihuany, 1,3 kg amfetaminy oraz ponad 41 tysięcy sztuk papierosów. Narkotyki zapakowane były w niepozorną torbę, pozostawianą na podłodze w kącie garażu. Czarnorynkowa wartości zabezpieczonych narkotyków została oszacowana na prawie 200 tysięcy złotych.

Zatrzymanemu mężczyźnie przedstawiono w Prokuraturze Rejonowej w Elblągu zarzut usiłowania wprowadzenia do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych (art. 13 § 1 kk w zw. z art. 56 ust 3 Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii) oraz przechowywania przedmiotów akcyzowych stanowiących przedmiot przestępstwa (art. 65 § 2 kks).

Grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Elblągu zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. W związku z ujawnieniem tak dużej ilości narkotyków podejrzanemu zarzuca się popełnienie występku zagrożonego karą grzywny i pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

Śledztwo ma charakter rozwojowy, nie wykluczone są kolejne zatrzymania.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 28.05.2018, 11:44
Źródło informacji PK
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.