Newsletter

Polityka i społeczeństwo

PK: Pobicie ze skutkiem śmiertelnym w Bolesławcu(komunikat)

23.03.2020, 08:42aktualizacja: 23.03.2020, 08:42

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- PK informuje:

Do zdarzenia, skutkiem którego była śmierć pokrzywdzonego, doszło w nocy 17 marca 2020 roku w Bolesławcu. W jednym z mieszkań 46-letni Tadeusz G. i 43-letnia Beata K. przez około godzinę dotkliwie bili Piotra M. Kopali pokrzywdzonego po głowie i ciele, a także skakali po jego klatce piersiowej i głowie. Mężczyzna został następnie wyniesiony na klatkę schodową. Pomimo przybycia na miejsce pogotowia ratunkowego i podjęcia akcji reanimacyjnej pokrzywdzony zmarł.

Sprawców zatrzymano i doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu. Prokurator zarzucił im pobicie, którego skutkiem była śmierć pokrzywdzonego. Dodatkowo Beacie K. postawiono zarzut kierowania wobec innej osoby groźby pozbawienia życia. Podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wobec podejrzanych sąd, na wniosek prokuratora, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Prawdopodobne jest zaostrzenie kwalifikacji prawnej zarzuconego podejrzanym czynu.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ mom/ mark/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 23.03.2020, 08:42
Źródło informacji PK
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.