Newsletter

Polityka i społeczeństwo

PK: zmiana środka zapobiegawczego - tymczasowego aresztowania - wobec Rafała B. (komunikat)

29.08.2023, 22:26aktualizacja: 29.08.2023, 22:27

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Dział Prasowy Prokuratury Krajowej informuje:

"Prokurator Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach z uwagi na zaistnienie przesłanki z art. 259 kpk zmienił zastosowany przez Sąd środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec Rafała B. i zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w wysokości miliona złotych, dozoru Policji oraz zakazu opuszczania kraju.

Rafał B. wspólnie z innymi osobami jest podejrzany o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą kwalifikowane z art. 258 § 3 kk, powoływanie się na wpływy oraz podjęcie się pośrednictwa w załatwieniu sprawy umożliwiając określonym spółkom kapitałowym uzyskanie zamówień publicznych polegających na zagospodarowaniu i przetwarzaniu odpadów pochodzących z Miasta Stołecznego Warszawy w zamian za korzyść majątkową w wysokości 4 milionów 990 tysięcy złotych kwalifikowane z art. 230 § 1 kk z czego podejrzany uczynił sobie stałe źródło dochodu, polecenie określonym osobom wystawienia stwierdzających nieprawdę faktur VAT w łącznej wysokości prawie 7 milionów złotych kwalifikowane z art. 271a § 1 i 2 kk, popełnienie przestępstw karnoskarbowych oraz pranie pieniędzy w łącznej wysokości prawie 4 milionów złotych kwalifikowane z art. 299 § 1 i 5 kk.

Czyny te zagrożone są karą do 15 lat pozbawienia wolności.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa"

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ ago/ jann/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 29.08.2023, 22:26
Źródło informacji PK
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ