Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Pleszew: Diagnozują ruch, chcą zmian

17.08.2021, 21:13aktualizacja: 17.08.2021, 21:21

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. (Mirosław Hajdasz, Roman Hajdasz). Centrum Pleszew odznacza się średniowiecznym układem ulic. Stąd zmiany w organizacji ruchu są trudne i wymagają fachowych badań.
Fot. (Mirosław Hajdasz, Roman Hajdasz). Centrum Pleszew odznacza się średniowiecznym układem ulic. Stąd zmiany w organizacji ruchu są trudne i wymagają fachowych badań.
Władze Pleszewa, mając na względzie między innymi kwestie ekologiczne, chciałyby wprowadzić zmiany organizacji ruchu. Jednak poprzedzone to zostanie fachowymi ekspertyzami.

Ograniczenie samochodów w centrum, ale i sama zmiana organizacji ruchu na bardziej efektywną. Takie działania mogą przynieść wymierne efekty ekologiczne. W Pleszewie, realizującym od kilku lat doceniane i komentowane szeroko działania na rzecz poprawy jakości środowiska, to bardzo ważne. Ze względu na specyfikę układu urbanistycznego miasta,  korekty muszą być przeprowadzone w sposób niepowodujący korkowania się ulic (ze względu na ich ograniczoną przepustowość).

Samorządowcy postanowili zatem zlecić audyt fachowej firmie i nie podejmować decyzji bez profesjonalnych badań . - Rozpoczęły się prace nad "Studium transportowym miasta Pleszewa" ze szczególnym uwzględnieniem strefy śródmiejskiej. Opracowanie ma zawierać m.in. inwentaryzację i ocenę układu drogowego, rekomendowaną organizację ruchu i systemu parkowania, wytyczne dla  funkcjonowania transportu zbiorowego i towarowego. – tłumaczy Burmistrz Arkadiusz Ptak.

Po opublikowaniu studium, planowana jest także dyskusja społeczna nad przyszłością ruchu w pleszewskim centrum.

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 17.08.2021, 21:13
Źródło informacji Pleszew
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ