Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Pociągi zakupione ze środków unijnych wyjadą na trasy w województwie kujawsko-pomorskim

25.11.2022, 15:00aktualizacja: 25.11.2022, 15:17

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. Marta Stangreciak/UMWKP
Fot. Marta Stangreciak/UMWKP
Nowe pociągi zakupione przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego wyruszą na trasy w całym regionie. Pięć nowoczesnych zespołów trakcyjnych kosztowało 180 mln zł.

Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego sfinalizował zakup pięciu pociągów, które w barwach Polregio będą obsługiwały przewozy pasażerskie w całym regionie. Zadanie zostało sfinansowane ze środków pochodzących z Regionalnego Programu Operacyjnego. W sumie wydano 180 mln zł. 

„W Kujawsko-Pomorskiem obserwujemy w ostatnim czasie wzrost liczby korzystających z regionalnej oferty kolejowej – obecnie o 25 proc. w stosunku do sytuacji sprzed pandemii. To oznacza m.in., że działania samorządu województwa na rzecz rozwoju regionalnego transportu kolejowego i przywrócenia mu znaczenia w połączeniach lokalnych są właściwe i pozytywnie odbierane przez obecnych i potencjalnych pasażerów” – zaznaczył marszałek Piotr Całbecki. 

Jak poinformowano w komunikacie Urzędu Marszałkowskiego, zakupione w bydgoskiej Pesie elektryczne zespoły trakcyjne są przystosowane do potrzeb osób z trudnościami w poruszaniu się i wyposażone w klimatyzację oraz rozwiązania techniczne zapewniające stałą bieżącą informację dla podróżnych. Każdy z pociągów ma 150 miejsc siedzących. Składy będą obsługiwały m.in. dworce w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku i Inowrocławiu.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 25.11.2022, 15:00
Źródło informacji Serwis Samorządowy PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ