Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Podpisano pierwszą umowę na dofinansowanie projektu z programu Interreg 2021-2027

03.08.2023, 17:00aktualizacja: 03.08.2023, 17:00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Ponad 5,5 mln euro otrzyma Stowarzyszenie Euroregion Nysa z Programu Współpracy Interreg Polska-Saksonia
Ponad 5,5 mln euro otrzyma Stowarzyszenie Euroregion Nysa z Programu Współpracy Interreg Polska-Saksonia
Ponad 5,5 mln euro otrzyma Stowarzyszenie Euroregion Nysa z Programu Współpracy Interreg Polska-Saksonia na realizację projektów mających wzmacniać integrację mieszkańców, instytucji i różnych organizacji z obu stron granicy - poinformowało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Jest to pierwsza umowa na dofinansowanie projektu z programu Interreg 2021-2027.

„Rola mikroprojektów w rozwoju pogranicza jest bardzo ważna. Liczę, że kolejne unijne fundusze wzmocnią współpracę transgraniczną we wszystkich obszarach życia społecznego, takich jak: kultura i dziedzictwo, edukacja czy usługi publiczne” - powiedział minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda.

Jak poinformowało MFiPR, pieniądze na działania w zakresie Funduszu Małych Projektów (FMP) mogą być przeznaczona na nieduże przedsięwzięcia kulturalne, edukacyjne, sportowe, społeczne oraz na działalność informacyjno-promocyjną.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 03.08.2023, 17:00
Źródło informacji Serwis Samorządowy PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ