Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Podpisano porozumienie ws. wdrażania programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027

03.02.2023, 16:10aktualizacja: 03.02.2023, 16:13

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot.: CPPC
Fot.: CPPC
Dyrektor Centrum Projektów Polska Cyfrowa - Wojciech Szajnar podpisał w czwartek porozumienie trójstronne pomiędzy CPPC, Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Kancelarią Prezesa Rady Ministrów w sprawie wdrażania programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027.

Dyrektor Centrum Projektów Polska Cyfrowa wyjaśnił, że Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy (FERC) będą "swoistą kontynuacją Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020".

"Blisko 2 mln euro dofinansowania pozwoli nam na dalsze realizowanie misji CPPC. Umożliwimy jak najszerszy dostęp do szerokopasmowego Internetu, przy jak najwyższych parametrach technicznych, będziemy kontynuować działania w zakresie udostępniania e-usług i cyfryzacji w administracji, powstaną nowe projekty dedykowane cyberbezpieczeństwu oraz digitalizacji i udostępnianiu zasobów kultury i nauki. Zadbamy również o podnoszenie kompetencji cyfrowych Polaków i rozpowszechnianie korzystania z nowych technologii, przy jednoczesnym uświadamianiu o płynących z nich korzyściach i zagrożeniach” – powiedział Wojciech Szajnar, dyrektor CPPC.

Dzięki wsparciu Funduszy Europejskich możliwy będzie rozwój gospodarki opartej na nowych technologiach i tworzenie cyfrowych rozwiązań odpowiadających na społeczno-gospodarcze problemy Polski.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 03.02.2023, 16:10
Źródło informacji Serwis Samorządowy PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ