Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Ponad 400 wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych na akcji mikołajkowej

15.12.2022, 12:08aktualizacja: 16.12.2022, 09:53

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fundacja Dobrych Inicjatyw/M.Marchlewska (1)
Fundacja Dobrych Inicjatyw/M.Marchlewska (1)
Społeczność ponad 1 000 wolontariuszy spełni najskrytsze marzenia dzieci i młodzieży z placówek opiekuńczo-wychowawczych już 19 grudnia, a to wszystko dzięki inicjatywie Fundacji Dobrych Inicjatyw „Choinka Dobrych Serc”.

Już po raz 6. Fundacja Dobrych Inicjatyw zaangażowała osoby prywatne, wolontariuszy, instytucje społeczne, szkoły i przedszkola, uniwersytety, harcerzy, ośrodki pomocy społecznej oraz biznes na rzecz dzieci z ponad 25 placówek opiekuńczo–wychowawczych (tzw. Domy Dziecka) w Polsce. Społeczność zbudowana przez Fundację spełni ponad 430 marzeń o wartości prawie 100 000 PLN.

Oprócz wymarzonych prezentów na młodzież czeka cały dzień atrakcji, a motywem przewodnim tej edycji Świąt jest sport, natomiast partnerem honorowym wydarzenia została Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

Wśród głównych atrakcji znajduje się turniej sportowy, a w nim ping pong, hokej, taniec i rzucanie śnieżynek do kosza oraz wielki świąteczny tort. Jak co roku wychowankowie samodzielnie ubiorą Choinkę w bombki w kształcie serc, które sami przygotowali. Na bombkach napisane będą ich największe marzenia i cele. Całe wydarzenie odbędzie się w EXPO XXI, które zostało partnerem głównym.

Jak jeszcze można się włączyć w akcję?

Dzięki ponad 1 000 wolontariuszy Fundacja Dobrych Inicjatyw spełni mikołajkowe marzenia wszystkich podopiecznych. W dalszym ciągu trwa zbiórka środków finansowych na całoroczne stypendia oraz psychoterapię dzieci. Każdy może dorzucić cegiełkę na konto: 71 2030 0045 1110 0000 0343 05 90 z dopiskiem “stypendium” .

O Fundacji Dobrych Inicjatyw:

W Fundacji Dobrych Inicjatyw tworzymy ekosystem narzędzi i rozwiązań, które za kilka lat chcemy wprowadzić do polskiego prawodawstwa. Naszym celem jest rozwiązanie problemu niewystarczającego wsparcia edukacyjnego, społecznego i psychologicznego dla dzieci i młodzieży na poziomie krajowym. „Choinka Dobrych Serc” to okazja, aby spotkać się z młodzieżą i podsumować cały rok ich starań i zaangażowania w warsztaty edukacyjne, wolontariat na rzecz seniorów oraz pracę nad rozwojem indywidualnym.

Partnerzy wydarzenia:

Partnerami wydarzenia zostały również instytucje, dzięki którym możliwa stała się organizacja jednej z największych imprez tego rodzaju w tej części Europy. Są to: Lenovo, Colgate-Palmolive, Linklaters, Mennica Polska, Lotte Wedel, Societe General, Ibis Family, MoneyGram.

Scenariusz Wydarzenia

VI Finał Choinki Dobrych Serc

10:00 Oficjalne rozpoczęcie VI Finału.

10:15 Pojawienie się tortu na scenie.

10:20 Rozgrzewka sportowa „Taniec Angeli”.

10.40 Ogłoszenie turnieju sportowego.

12.25 Przekazanie prezentów przez Mikołaja.

13.00 Lunch (nuggetsy, frytki, hot dogi).

14.10 Zakończenie, możliwość wejścia na scenę z własną wizją :)

Motywem przewodnim 6. finału jest sport.

KONTAKT:

Magdalena Majorowska

tel. 690 926 193

e-mail: m.majororowska@fdi.org.pl

-

Bartłomiej Jojczyk

tel. 695 926 193

e-mail: b.jojczyk@fdi.org.pl

Źródło informacji: Fundacja Dobrych Inicjatyw

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 15.12.2022, 12:08
Źródło informacji Fundacja Dobrych Inicjatyw
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ