Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Ponad pół tysiąca spełnionych marzeń dzieci z domów dziecka

14.12.2023, 09:56aktualizacja: 14.12.2023, 16:36

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fundacja Dobrych Inicjatyw
Fundacja Dobrych Inicjatyw
Poczta mikołajkowa Fundacji Dobrych Inicjatyw nie ugięła się pod naporem ponad pół tysiąca listów od dzieci z tzw. domów dziecka. Już 18 grudnia o godz. 10 w EXPO XXI w Warszawie, podczas VII Finału Choinki Dobrych Serc, posłańcy Świętego Mikołaja spełnią gwiazdkowe życzenia dzieci z całej Polski. W wydarzeniu udział weźmie rzeczniczka praw dziecka Monika Horna-Cieślak. Zryw ponad 1000 dobrych serc wolontariuszy, którzy przygotowali prezenty dla podopiecznych Fundacji Dobrych Inicjatyw, to doskonała inspiracja do niesienia pomocy i wpłat środków na realizację celów Fundacji.

Już po raz 7. Fundacja Dobrych Inicjatyw zaangażowała osoby prywatne, wolontariuszy, instytucje społeczne, szkoły i przedszkola, uniwersytety, ośrodki pomocy społecznej oraz biznes na rzecz dzieci z ponad 25 placówek opiekuńczo-wychowawczych (tzw. domów dziecka) w Polsce. Społeczność zbudowana przez Fundację spełni ponad 500 marzeń o łącznej wartości 130 000 PLN.

Oprócz wymarzonych prezentów na dzieci i młodzież czeka cały dzień atrakcji, a motywem przewodnim tegorocznej Choinki Dobrych Serc jest KUCHNIA. Wśród głównych atrakcji znajdują się warsztaty kulinarne „Kuchnie Świata” zorganizowane przez kucharza firmy McCormick oraz „Gotowanie zero waste”, które poprowadzi kucharz z Grupy Accor Hotels (m.in. hotele Ibis). Zaplanowano także konkurs fotograficzny, któremu przewodniczyć będzie Anna Nowak @cookapl, a także wiele innych atrakcji. Jak co roku wychowankowie samodzielnie ubiorą choinkę w bombki w kształcie serc, które sami przygotowali. Na bombkach napisane będą ich największe marzenia i cele. Całe wydarzenie odbędzie się w EXPO XXI, które zostało Partnerem Głównym Choinki Dobrych Serc.

Podaruj samodzielność

Dzięki ponad 1000 wolontariuszy Fundacja Dobrych Inicjatyw spełni mikołajkowe marzenia wszystkich podopiecznych. Jednak pomoc Fundacji nie kończy się w dniu finału Choinki Dobrych Serc. Jej głównym celem jest podarowanie młodzieży samodzielności - prezentu na życie, nie tylko od święta. W dalszym ciągu trwa zbiórka środków finansowych na całoroczne stypendia oraz psychoterapię dzieci. Każdy może dorzucić cegiełkę na konto: 71 2030 0045 1110 0000 0343 05 90 z dopiskiem „stypendium”.

O Fundacji Dobrych Inicjatyw

W Fundacji Dobrych Inicjatyw jest tworzony ekosystem narzędzi i rozwiązań, które za kilka lat organizacja chce wprowadzić do polskiego prawodawstwa. Jej celem jest rozwiązanie problemu niewystarczającego wsparcia edukacyjnego, społecznego i psychologicznego dla dzieci i młodzieży na poziomie krajowym. Choinka Dobrych Serc to okazja, aby spotkać się z dziećmi i młodzieżą, podziękować im oraz podsumować cały rok ich starań i zaangażowania w warsztaty edukacyjne, wolontariat na rzecz seniorów (#paczkadlaseniora) oraz pracę nad rozwojem indywidualnym. Fundacja działa przez cały rok, aby możliwie najlepiej przygotować młodzież do samodzielnego życia po opuszczeniu placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Partnerzy wydarzenia

Partnerami wydarzenia zostały również instytucje, dzięki którym możliwa stała się organizacja jednej z największych tego rodzaju imprez w tej części Europy. Są to: Warszawskie Centrum EXPO XXI, Alcon, Asbud Group, Cellnex Poland Sp. z o.o., Colgate-Palmolive, Fundacja Integracja, Fundacja PSH Lewiatan, Ibis i Ibis Budget Warszawa Reduta, Ibis Style i Ibis Budget Warszawa Centrum, Ibis Warszawa Centrum, Ibis Warszawa Ostrobramska, Ibis Warszawa Stare Miasto, InterContinental Warszawa, JACOBS, Lenovo Polska, Linklaters, LOTTE Wedel Sp. z o.o., McCormick Polska S.A., Mondelēz International, Piekarnie Lubaszka Sp. z o.o., Société Générale S.A., Statim Integrator, Storware oraz Zespół Szkół Gastronomicznych im. prof. Eugeniusza Pijanowskiego.

KONTAKT:

Anna Wrzosk-Piechowska

tel. 690 926 193

e-mail: a.wrzosk@fdi.org.pl 

Źródło informacji: Fundacja Dobrych Inicjatyw

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 14.12.2023, 09:56
Źródło informacji Fundacja Dobrych Inicjatyw
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ