Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Powiat Chojnicki: Audytorium oraz nowe sale

03.03.2021, 21:13aktualizacja: 03.03.2021, 21:15

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. Starostwo Powiatowe w Chojnicach
Fot. Starostwo Powiatowe w Chojnicach
Umowa na rozbudowę i przebudowę Technikum nr 1 w Chojnicach podpisana. Niebawem ruszą pracę. Rozbudowa Technikum nr 1 zakłada budowę części audytoryjnej wraz z salami lekcyjnymi, WC, pomieszczeniami obsługującymi oraz komunikacją i windą.

Szkoła powiększy się o hol wejściowy, który połączony będzie z komunikacją na parterze. Zniknie za to wejście główne. Odbudowane zostaną klatki schodowe i wymieniona stolarka.
 
Przebudowany zostanie także magazyn, który zostanie zaadoptowany na szatnie. Projekt zakłada też modernizację toalet. Powierzchnia obiektu dzięki inwestycji powiększy się o 860 metrów kwadratowych. – Dzięki temu będziemy mieli kolejny nowoczesny obiekt edukacyjny – mówi starosta chojnicki Marek Szczepański. – Obecnie Technikum może pochwalić się jednymi z najlepiej wyposażonych pracowni w województwie pomorskim, kształcących w kierunkach technicznych. Rozbudowa i udoskonalenie placówki z pewnością przyczyni się do jeszcze większego zainteresowania nią uczniów. Tym bardziej, że zostanie ona dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
 
Pierwotnie powiat planował przeznaczyć na zadanie 5 mln zł. Po rozstrzygnięciu przetargu okazało się jednak, że najniższa oferta, jaką złożyła firma Telmax z Człuchowa, opiewa na 7 mln 777 tys. zł. Na ostatniej Sesji Rady Powiatu Chojnickiego radni zdecydowali o zwiększeniu środków na to zadanie.
 
Umowa z firmą Telmax podpisał starosta Marek Szczepański oraz wicestarosta Mariusz Paluch. Nastąpiło też przekazanie placu budowy. Inwestycja ma być gotowa w lutym 2022 roku.  
 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 03.03.2021, 21:13
Źródło informacji Powiat Chojnicki
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ