Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Powiat Chojnicki: Dodajmy skrzydeł piłkarzom

08.10.2021, 07:45aktualizacja: 08.10.2021, 07:48

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. Starostwo Powiatowe w Chojnicach
Fot. Starostwo Powiatowe w Chojnicach
Powiat Chojnicki dołączył do grona polskich samorządów, które postanowiły wykorzystać popularny klub sportowy do promocji powiatu, a przy okazji wesprzeć lokalną drużynę. Pod hasłem Razem dla Sportu zawarta została umowa sponsoringu z MKS Chojniczanka 1930.

Herb powiatu na koszulkach seniorów, banery na ogrodzeniu stadionu, świetlna reklama i promocja na stronach internetowych oraz podczas oficjalnych wystąpień – to tylko niektóre z obowiązków, jakie leżą po stronie klubu. Klub będzie też zobowiązany do organizacji imprezy rekreacyjnej z udziałem członków sztabu, która ma zachęcić dzieci i młodzież do uczestnictwa w zającach wychowania fizycznego. Powiat będzie miał też możliwość promowania swojej działalności wykorzystując instrumenty jakimi dysponuje klub.  – Rozszerzamy współpracę  z klubem, który wspieramy od kilku lat.  Przeznaczamy bowiem granty na szkolenie dzieci oraz młodzieży. Wspólnie z Chojniczanką organizujemy też turnieje dla młodych piłkarzy z całego powiatu. Teraz podjęliśmy trzeci krok czyli jeszcze szerszą współpracę – mówił podczas konferencji prasowej w Centrum Medialnym MKS Chojniczanka starosta chojnicki Marek Szczepański. – Wierzę, że dzięki naszym działaniom dodamy skrzydeł piłkarzom, którzy dotychczas mieli wsparcie gospodarza czyli miasta Chojnice a teraz także powiatu. Nie mam wątpliwości, że klub będzie piął się w górę.   

Radości z podsiania umowy nie krył też prezes MKS Chojniczanka Jarosław Klauzo. – Niemożliwe nie istnieje - mówił. – To co udawało się w innych miastach wreszcie udało się Chojnicach. Wspiera nas miasto i powiat. Brakuje jeszcze tylko pana wójta i marszałka – podsumował Klauzo.

Umowa z klubem obowiązywać będzie do końca tego roku i opiewa na 40 tys. zł. 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 08.10.2021, 07:45
Źródło informacji Powiat Chojnicki
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ