Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Powiat Pilski: 26 nowych połączeń autobusowych na terenie powiatu

23.08.2022, 15:24aktualizacja: 23.08.2022, 15:25

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. Starostwo Powiatowe w Pile
Fot. Starostwo Powiatowe w Pile
Od 1 września w gminach powiatu pilskiego przybędzie 26 połączeń autobusowych. Autobusy będą kursować w dni nauki szkolnej. Operatorem przejazdów będzie PKS Sp. z o.o. w Pile.

Na uruchomienie nowych połączeń autobusowych Powiat Piski pozyskał 200 tys. zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Połączeń Autobusowych, 20 tys. zł to wkład własny Powiatu Pilskiego.

Nowe kursy odbywać się będą na trzech trasach: 1. Wyrzysk – Auguścin - Dziunin, 2. Osiek nad Notecią - Wyrzysk – Łobżenica - Rataje III, 3. Piła - Mościska – Wysoka - Młotkowo - Wyrzysk.

- Łączne będzie to 26 nowych połączeń autobusowych, uruchomionych w każdej gminie. Zależało nam głównie na tym, aby uczniowie szkół średnich i placówek oświatowych, których znakomita większość znajduje się w Pile, mieli dogodny dojazd na zajęcia. Ale oczywiście zachęcam wszystkich mieszkańców do korzystania z nowych połączeń. Dzisiaj przy wysokiej cenie benzyny rezygnacja z transportu prywatnego na rzecz publicznego to na pewno duże oszczędności w rodzinnym budżecie, pozytywnie wpływa również na ochronę środowiska – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

PKS w Pile uruchomi w sumie trzy linie. Na linii nr 1. Wyrzysk - Auguścin - Dziunin przybędą 4 nowe kursy, tyle samo w powrotnym kierunku. Podobne będzie na linii nr 2. Osiek nad Notecią – Wyrzysk - Łobżenica - Rataje III, na linii nr 3. Piła - Mościska - Wysoka - Młotkowo - Wyrzysk - kursów autobusów będzie 5 (dokładne godziny odjazdów znajdują się na grafikach).

- Bardzo dobrze się stało, że samorząd powiatowy uruchomił dla mieszkańców transport publiczny na tych trasach, które były niedostateczne zabezpieczone. Nowych kursów będzie całkiem sporo, stanową one 7 procent obecnych naszych przewozów. Dodam, że wszystko potoczyło się w rekordowym tempie, umowę podpisaliśmy bardzo szybko. Słowa uznania należą się staroście i całemu samorządowi Powiatu Pilskiego za to tempo prac. Jest to pierwszy powiat w północnej Wielkopolsce, który uruchomił nowe kursy autobusów – przyznaje Ryszard Michałek, prezes PKS w Pile.

Trasy, na których uruchomione będą nowe połączenia nie są przypadkowe.

- Reagujemy na potrzeby mieszkańców, wsłuchujemy się w ich głos i podejmujemy konkretne działania, aby mieszkańcy odczuli poprawę. To kolejny przykład naszych inwestycji i tego, że powiat się rozwija – dodaje Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski.

Umowa między Powiatem Pilskim a PKS w Pile obowiązuje jak na razie do końca tego roku. Ale to nie jest ostanie słowo, jeśli chodzi o nowe połączenia autobusowe, likwidujące białe plamy w transporcie publicznym na terenie gmin powiatu pilskiego.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 23.08.2022, 15:24
Źródło informacji Powiat Pilski
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.