Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Powiat Pilski: Biegi z okazji dzieci i dorosłych okazji Święta Niepodległości

14.11.2023, 06:46aktualizacja: 14.11.2023, 06:47

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. Starostwo Powiatowe w Pile
Fot. Starostwo Powiatowe w Pile
W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile zorganizował XVI Bieg Niepodległości.

W ramach tego wydarzenia najpierw odbył się Niepodległościowy Bieg Dzieci. Najmłodsi do pokonania mieli 400 m - jedno okrążenie stadionu. Mogli je przebiec, przejść, przejechać w wózku z rodzicami. Liczyła się idea, aby uświetnić Dzień Niepodległości.

W tym roku na starcie stanęła rekordowa liczba dzieci ponad 500 i wielu dorosłych, którzy wspierali najmłodsze pociechy.

- To było wyjątkowo piękne wydarzenie, wspaniałe, rodzinne i patriotyczne. Wiele dzieci i dorosłych miało chorągiewki, elementy biało-czerwone naszych barw narodowych – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Każde dziecko na mecie otrzymało pamiątkowy medal. Wręczali je starosta pilski Eligiusz Komarowski, Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski, Marek Kamiński, członek Zarządu Powiatu w Pile oraz Emilia Piechocka, radna Rady Miasta w Pile.   

Po biegu dzieci o godz. 12.00 wspólnie odśpiewano hymn państwowy.

Po nim na starcie stanęli uczestnicy biegu głównego, ponad 500 osób. Do pokonania biegacze mieli dystans 6,3 km także ulicami miasta. Najszybciej trasę tę wśród mężczyzn pokonał Mikołaj Czechowicz z PLKS Gwda Piła z czasem 00:20:40. Wśród kobiet wygrała Ewelina Salwa z Piły z czasem 00:25:58.

W zmaganiach wzięli udział także kijkarze. Do pokonania mieli 8 okrążeń stadionu w sumie 3200 metrów. Wśród mężczyzn najszybciej dystans ten pokonał Krzysztof Pyrek z 1 RBLog z Wałcza z czasem  00:20:18, wśród kobiet najszybsza była Oktawia mazur z Piły z czasem 00:25:00.

Wydarzenie maiło także cel charytatywny, towarzyszyła mu zbiórka na leczenie ratownika medycznego z Piły Piotra Brosza, który walczy z nowotworem mózgu. 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 14.11.2023, 06:46
Źródło informacji Powiat Pilski
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ