Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Powiat Pilski: Nowa karetka dla Szpitala Specjalistycznego w Pile

09.01.2024, 16:40aktualizacja: 09.01.2024, 16:42

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. Starostwo Powiatowe w Pile
Fot. Starostwo Powiatowe w Pile
Do Szpitala Specjalistycznego w Pile trafiła nowa karetka typu „S”. Zastąpi ona starszy ambulans i będzie stacjonować w Ujściu. Ambulans kosztował 750 tysięcy złotych, a jego zakup został sfinansowany ze środków rządowych.

Karetka marki VW wyposażona jest w nowoczesny sprzęt m.in. defibrylator, system kompresji klatki piersiowej, jak również specjalistyczne krzesełko, które służy do transportu pacjentów z otyłością. Jest przeznaczona do wyjazdów do najtrudniejszych przypadków i zdarzeń.

- Bardzo się cieszymy, że nasz tabor karetek ulega systematycznej wymianie. Nowa karetka to bardzo dobry samochód, szybki. Przez kilka lat będzie dobrze służyła pacjentom z powiatu jak i spoza niego, bo oddziaływanie szpitala jest znacznie szersze i sięga poza granice naszego powiatu – mówi Wojciech Szafrański, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile.   

- To ważny zakup. Każda taka inwestycja wpływa na wzrost bezpieczeństwa mieszkańców. Dobry sprzęt to także większy komfort, a także bezpieczeństwo pracy personelu medycznego i pewność, że szybko dotrze na miejsce zdarzenia – dodaje Eligiusz Komarowski, starosta pilski.  

Karetka będzie stacjonować w Ujściu, to ważne miejsce, bo tu przebiega także droga krajowa nr 11, na której dochodzi do wielu niebezpiecznych zdarzeń.

Niebawem w szpitalu zostaną poczynione dalsze zakupy bardzo potrzebnego sprzętu.

Przypomnijmy, że Powiat Pilski, jako organ prowadzący placówkę, może jedynie dbać o jej modernizację i wyposażenie, co regularnie czyni w szpitalu w Pile i w Wyrzysku. Nie może między innymi finansować wynagrodzeń lekarzy, zakupów leków (to zadanie Narodowego Funduszu Zdrowia) czy wydawać poleceń personelowi medycznemu.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 09.01.2024, 16:40
Źródło informacji Powiat Pilski
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ