Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Premier: wypalimy żelazem każdą zdradę i próbę destabilizacji (komunikat)

19.04.2024, 18:07aktualizacja: 19.04.2024, 18:08

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Kancelaria Prezesa Rady Ministrów informuje:

Stabilizacja i bezpieczeństwo są priorytetem dla polskiego rządu. W Polsce nie ma miejsca na współpracę z rosyjskim reżimem. Premier Donald Tusk zapewnia, że dla kolaborantów rosyjskich służb nie będzie żadnej pobłażliwości. Każde działanie przeciwko Polsce lub jej przyjaciołom zostanie ukarane. Nasze służby współpracują z innymi krajami.

Dwa dni temu aresztowano Polaka, który w porozumieniu z rosyjskimi służbami planował zamach na Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Do zatrzymania doszło dzięki ścisłej współpracy Prokuratury Krajowej i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego ze służbami ukraińskimi.

"Niedoszły zamachowiec na prezydenta Zełenskiego, Polak działający w porozumieniu z rosyjskimi służbami - aresztowany 2 dni temu. Białorusin pracujący dla Rosjan, który zlecił dwóm Polakom zamach na współpracownika Nawalnego - zatrzymany. Zamachowcy też już w areszcie. Powiązani są ze środowiskami kibicowskich ultrasów. To tylko w kwietniu. Dla kolaborantów rosyjskich służb nie będzie żadnej pobłażliwości. Wypalimy żelazem każdą zdradę i próbę destabilizacji" - napisał Premier Donald Tusk na platformie X.

Zatrzymanie zamachowców było możliwe dzięki współpracy polskich i litewskich służb.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

ek/ mhr/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 19.04.2024, 18:07
Źródło informacji KPRM
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ