Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Prezes PAP: GovTech to wyjątkowa instytucja

15.06.2023, 15:25aktualizacja: 15.06.2023, 15:41

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP/M. Kmieciński
PAP/M. Kmieciński
Współpraca Polskiej Agencji Prasowej z GovTech-em jest wyjątkowa, ponieważ znacznie wykracza poza standardową relację z urzędem państwowym – stwierdził w trakcie konferencji „Media Przyszłości” Wojciech Surmacz, prezes zarządu PAP. Wydarzenie organizowane przez Agencję poświęcone było m.in. dezinformacji.

Polska Agencja Prasowa zetknęła się z GovTech tuż po wybuchu pandemii w 2020 roku, kiedy wraz z pandemią wybuchła infodemia, czyli niespodziewany do tej pory zalew nieprawdziwych informacji na temat Covid-19.

„Jako instytucja odpowiedzialna za tworzenie wiarygodnych informacji musieliśmy się z tym zmierzyć. Wdrożyliśmy kilka rozwiązań, jednym z nich miał być #FakeHunter, którego mieliśmy >>na papierze<<. Był projekt, szukaliśmy developera, firmy, która stworzy nam to rozwiązanie” – wyjaśnia prezes Surmacz. 

Padały różne terminy, pół roku, 9 miesięcy, rok. GovTech, dzięki pospolitemu ruszeniu swoich współpracowników, stworzył ten serwis fact-checkingowy w dwa tygodnie. 

Źródło informacji: PAP MediaRoom
 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 15.06.2023, 15:25
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ