Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Program na rzecz klimatu LIFE otrzymał największy budżet w historii

06.05.2021, 09:36aktualizacja: 06.05.2021, 09:39

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Komisja Europejska - serwis audiowizualny
Komisja Europejska - serwis audiowizualny
Unia Europejska sfinansuje Program działań na rzecz środowiska i klimatu LIFE największym w historii budżetem w wysokości 5,4 mld euro.

LIFE to jedyny program na poziomie UE poświęcony wyłącznie środowisku i klimatowi, a jego edycja na lata 2021-27 jest najwyższa w historii. Na działania na rzecz środowiska przeznaczono 3,5 miliarda euro, a na działania dla klimatu 1,9 miliarda euro. Program jest częścią Zielonego Ładu przedstawionego przez Komisję Europejską.

Budowanie czystszej gospodarki o obiegu bardziej zamkniętym, w której produkty są ponownie wykorzystywane i poddawane recyklingowi, jest głównym priorytetem UE. Program LIFE będzie miał do odegrania ważną rolę - będzie wspierać przejście na czystą energię i będzie współpracował z innymi programami na rzecz osiągnięcia celu UE, jakim jest osiągnięcie neutralności emisyjnej do 2050 r. Ma również na celu ochronę i poprawę stanu środowiska oraz powstrzymanie i odwrócenie utraty różnorodności biologicznej.

Program LIFE jest częścią wieloletniego budżetu UE i planów odbudowy, w których zobowiązano się do przeznaczenia 30% funduszy na działania w dziedzinie klimatu. Pozostałe programy to m.in. Fundusz Sprawiedliwej Transformacji, mający pomóc regionom UE w dostosowaniu się do zielonej gospodarki, InvestEU, który będzie finansował projekty klimatyczne, oraz Horyzont Europa finansujący unijne badania i innowacje w sektorze klimatycznym.

Program został zatwierdzony przez Parlament Europejski.

Źródło informacji: EuroPAP News

 
 

Materiał powstał w ramach projektu EuroPAP News, realizowanego przez Polską Agencję Prasową przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej za pośrednictwem dotacji Parlamentu Europejskiego

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 06.05.2021, 09:36
Źródło informacji EuroPAP News
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ