Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Pruszcz Gdański: Wystartowała 8. edycja BO

05.04.2021, 10:37aktualizacja: 05.04.2021, 10:40

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. Plansza BO
Fot. Plansza BO
Rozpoczęła się ósma edycja pruszczańskiego Budżetu Obywatelskiego. Pierwszym etapem jest nabór projektów, który zakończy się 30 kwietnia. Głosowanie na zgłoszone projekty odbędzie się od 13 do 27 września, a realizacja zwycięskich inicjatyw nastąpi w przyszłym roku.

Projekty można składać elektronicznie za pośrednictwem strony bo.pruszcz-gdanski.pl. Jeśli ktoś chciałby złożyć projekt korespondencyjnie lub osobiście w siedzibie Urzędu Miasta w Pruszczu Gdańskim także ma taką możliwość. Wówczas ze strony bo.pruszcz-gdanski.pl należy pobrać formularz i po wypełnieniu go wysłać na adres Urzędu Miasta (ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański) lub złożyć osobiście.

Budżet Obywatelski daje każdemu mieszkańcowi Pruszcza Gdańskiego możliwość bezpośredniego wpływu na to, jakie działania lub inwestycje zostaną zrealizowane w roku następnym. Wszystko to w ramach wyodrębnionej z budżetu miejskiego kwoty 600 000 zł. Kwota ta stanowi wspomniany wcześniej Budżet Obywatelski. Projekty realizowane są zatem przez samorząd w oparciu o pomysły mieszkańców.
 
Pruszczanie co roku zgłaszają projekty do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego, a następnie biorą udział w głosowaniu na te zadania, które według nich powinny zostać zrealizowane. Dzięki inicjatywie zarówno na etapie zgłaszania projektów, jak i podczas głosowania na wybrane projekty, każdy może zdecydować o zmianach w mieście i poprawie warunków życia całej społeczności.
 
Harmonogram Budżetu Obywatelskiego na rok 2022 w mieście Pruszcz Gdański przedstawia się następująco:

- od 1 do 30 kwietnia 2021 r. - składanie przez mieszkańców propozycji inwestycji i zadań do budżetu obywatelskiego na rok 2022,
- maj/czerwiec/lipiec 2021 r. - weryfikacja zgłoszonych projektów,
- sierpień 2021 r. - opublikowanie propozycji listy zadań,
- 13-27 września 2021 r. - głosowanie nad listą proponowanych zadań,
- do 14 października 2021 r. - ogłoszenie wyników głosowania,
- do 16 października 2021 r. - ujęcie projektów, które uzyskają największą liczbę punktów w projekcie budżetu Gminy Miejskiej Pruszcz Gdański.

Przy tej okazji informujemy jednocześnie, że w tym roku do zespołu oceniającego projekty dołączy dwoje mieszkańców Pruszcza Gdańskiego. 1 kwietnia 2021 r. w siedzibie Urzędu odbyło się publiczne losowanie. Spośród sześciu zgłoszeń kandydatów na członków zespołu zostały wylosowane dwa. W wyniku głosowania do prac zespołu zostali włączeni Marcin Gora oraz Jolanta Chacińska.
--------
Szczegółowe zasady zgłaszania projektów do Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok określa uchwała nr XXI/272/2020 Rady Miasta Pruszcz Gdański z dnia 16 grudnia 2020 r., której pełna treść znajduje się na stronie https://pruszczgdanski.konsultacjejst.pl/budzet-obywatelski/do-pobrania

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 05.04.2021, 10:37
Źródło informacji Pruszcz Gdański
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ