Newsletter

Polityka i społeczeństwo

PSE wzmocnią Lubuskie. Sfinansowały siedem projektów dla mieszkańców

09.11.2022, 12:56aktualizacja: 09.11.2022, 13:22

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PSE
PSE
W IV edycji programu grantowego „WzMOCnij swoje otoczenie” Polskie Sieci Elektroenergetyczne przekazały lokalnym organizacjom i samorządom już ponad 4,6 miliona złotych. Pieniądze te służą do realizacji wyjątkowych inicjatyw na terenie całej Polski. W Lubuskiem powstaje siedem projektów związanych m.in. z bezpieczeństwem oraz rozwojem wspólnej przestrzeni publicznej.

Kreatywność i znajomość potrzeb mieszkańców to największa przewaga lokalnych działaczy – to w ich głowach rodzą się ciekawe pomysły, które wspierają lokalne społeczności. W tej edycji programu „WzMOCnij swoje otoczenie” w Lubuskiem przyznano siedem grantów, które trafią do siedmiu gmin. Łączna wartość dofinansowania to 139 650 zł.

Projekty można było zgłosić w ośmiu kategoriach. Lubuscy laureaci postawili na rozwój wspólnej przestrzeni publicznej (2 projekty), bezpieczeństwo (2 projekty), aktywność fizyczną (2 projekty) oraz środowisko naturalne (1 projekt). 

W Lubuskiem PSE wsparły m.in. rewitalizację terenów zielonych w Krzeszycach przy ul. Parkowej, gdzie samorządowcy zamierzają stworzyć miejsce przyjazne nie tylko dla dzieci z pobliskiego przedszkola i szkoły podstawowej, ale także dla pozostałych mieszkańców. Projekt zakłada oczyszczenie terenu leśnego, a zakup i nasadzenie nowych roślin. Zaplanowano wytyczenie ścieżek spacerowych oraz stworzenie miejsca upamiętniającego zasłużonych mieszkańców Krzeszyc. 

Z kolei najmłodsi mieszkańcy Marszowa - dzięki grantowi pozyskanemu przez gminę Żary - zyskali nowe urządzenia na placu zabaw. W Złotniku na placu rekreacyjnym zainstalowano zestaw urządzeń treningowych. W Templewie, przy tamtejszej szkole podstawowej, powstało miejsce do zabawy, gdzie spędzać czas będą nie tylko najmłodsi mieszkańcy wsi.

„Projektów realizowanych dzięki programowi >>WzMOCnij swoje otoczenie<< stale przybywa, ale co roku rosną też potrzeby lokalnych społeczności i pojawiają się nowe wyzwania” - powiedział Jan Koprowski z Wydziału Komunikacji Społecznej PSE.

Jak wyjaśnił w każdej edycji zwiększany jest zasięg programu PSE oraz zgłasza się coraz więcej gmin, które chcą w nim udział.

„W tym roku przekazaliśmy granty o wartości ponad 4,6 miliona złotych instytucjom, które najlepiej wiedzą, jakie inicjatywy są najbardziej potrzebne lokalnym społecznościom. Cieszymy się, że w Lubuskiem są ludzie, którzy chcą zmieniać swoją okolicę. Dzięki temu powstały wyjątkowe projekty, które posłużą mieszkańcom na długie lata” – przekazał przedstawiciel Polskich Sieci Elektroenergetycznych.

Polskie Sieci Elektroenergetyczne są operatorem systemu przesyłowego energii elektrycznej w Polsce. Spółka zarządza siecią przesyłową, w której skład wchodzą umożliwiające przesył energii na duże odległości linie najwyższych napięć 400 kV oraz 220 kV, o łącznej długości ponad 15 tysięcy kilometrów oraz 110 stacji elektroenergetycznych, służących do przetwarzania i rozdziału energii elektrycznej. Na terenie województwa lubuskiego PSE realizują ważne inwestycje, niezbędne do zapewnienia stabilnych i bezpiecznych dostaw energii elektrycznej dla Zachodniej Polski: budowę linii 400 kV Baczyna-Plewiska i budowę stacji 220/110 kV Żagań.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie https://raport.pse.pl/ i www.wzmocnijotoczenie.pl

Źródło informacji: PAP MediaRoom
 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 09.11.2022, 12:56
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ