Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Rodzina Yanga Guoqianga na czwartym miejscu rankingu filantropów w Chinach sporządzonego przez magazyn „Forbes” za rok 2021

26.07.2021, 15:20aktualizacja: 26.07.2021, 15:23

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Rodzina Yanga Guoqianga znalazła się na liście „Forbes” już po raz trzynasty.

FOSHAN, Chiny, 26 lipca 2021 r. /PRNewswire/ -- Yang Guoqiang, założyciel i prezes firmy Country Garden, oraz jego rodzina uplasowali się na czwartym miejscu listy najszczodrzejszych darczyńców na cele charytatywne w 2021 r. w Chinach. Sporządzony przez „Forbes China” ranking 2021 China Philanthropy List opublikowano 20 lipca. Łączna wartość datków przekazanych przez Yanga Guoqianga i jego rodzinę wyniosła 2,38 mld yuanów (ok. 357 mld USD). Rodzina Yanga znalazła się na liście „Forbesa” już po raz trzynasty, co pokazuje jej nieustające zaangażowanie we wspieranie szczytnych celów.

W ciągu ostatnich przeszło 20 lat rodzina Yanga Guoquianga, Country Garden Group i fundacja Guangdong Guoqiang Public Welfare Foundation przekazały łącznie ponad 9 mld yuanów (ok. 1,3 mld USD) na walkę z ubóstwem, edukację zawodową, a także nauczanie i badania naukowe, pomagając ponad 490 tys. osobom w wyjściu z biedy.

Działając w myśl idei, zgodnie z którą wiedza może zmienić nasz los, cała trójka angażuje się w walkę z ubóstwem poprzez wspieranie programów edukacyjnych już od ponad 24 lat.

W 1997 r. pan Yang podarował 1 mln yanów (ok. 150 tys. USD), kwotę stanowiącą wówczas połowę jego majątku, na utworzenie programu stypendialnego Zhongming Grant Program, który miał na celu wsparcie finansowe wyjątkowo uzdolnionych studentów z biednych środowisk. W 2002 r. ponownie przekazał połowę swojego majątku (ok. 39 mln USD) na utworzenie Guohua Memorial Middle School - jedynej w Chinach prywatnej szkoły średniej, która zapewnia darmową edukację i bezpłatne zakwaterowanie dla znajdujących się w potrzebie uczniów z całego kraju.

Uruchomione przez niego programy stypendialne, szkoły charytatywne i wydarzenia na rzecz wsparcia edukacji pomogły zmienić los aż ponad 100 tys. studentów z ubogich środowisk. Co więcej, rodzina Yanga Guoqianga zainwestowała jak dotąd ponad 1,1 mld yuanów (ok. 165 mln USD) w założenie uczelni technicznej Guangdong Country Garden Polytechnic oraz szkoły techniczno-zawodowej Gansu Linxia Guoqiang Vocational Technical School, które zapewniają szkolenie studentom o ograniczonych środkach. Działania te mają na celu rozwój placówek edukacji zawodowej, ale również pogłębienie zaangażowania w ten proces przedsiębiorstw i organizacji z szerokiej grupy branż.

„Kiedyś też byłem biednym studentem. Nie byłbym w stanie ukończyć szkoły średniej bez stypendiów od państwa - powiedział Yang. - Przeprowadzone przez rząd reformy i realizowana przez niego polityka otwarcia edukacji dały mi szansę na odwdzięczenie się społeczeństwu. Jest to misja, którą traktuję jako osobisty obowiązek”.

Wraz z rosnącą fortuną rodziny Yanga jego rodzina, Country Garden Group i fundacja Guangdong Guoqiang Public Welfare Foundation zintensyfikowały działania na rzecz walki z ubóstwem, uruchamiając projekty, w ramach których pomoc otrzymają osoby w trudnej sytuacji życiowej w 57 powiatach na terenie 16 prowincji. Co więcej, realizują oni powtarzalny, skuteczny i zrównoważony model walki z ubóstwem poprzez udzielanie pomocy celowej w sprawach edukacji i zatrudnienia, a także angażowanie świata biznesowego w te działania, a wszystko to we współpracy z Partią. Zachęcona sukcesem w walce z ubóstwem, Country Garden Group zaczęła w większym stopniu kierować uwagę na rewitalizację na terenach wiejskich, dążąc do stworzenia efektywnego modelu polegającego na angażowaniu przedsiębiorstw i organizacji oraz wspieraniu rozwoju uzdolnionych ludzi. Model ten zakłada również lepsze zrozumienie znaczenia kultury i ekologii poprzez stworzenie prywatnym przedsiębiorstwom możliwości włożenia wkładu w rewitalizację terenów wiejskich.

W lutym 2021 r. pan Yang otrzymał nagrodę „National Advanced Individual in Poverty Alleviation” za jego wybitny wkład w walkę z ubóstwem. Wcześniej za działalność charytatywną otrzymał również China Poverty Eradication Award for Innovation w 2015 r. i National Poverty Alleviation Award for Outstanding Contribution w 2016 r. W październiku 2019 r. jego córka, Yang Huiyan, współprezes Country Garden Group, została wyróżniona nagrodą dla filantropów 2019 National Poverty Alleviation Award for Outstanding Contribution, a wcześniej, w 2008 i 2018 r. nagrodami China Charity Award for Special Contribution i China Charity Award for Individuals.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1580061/WechatIMG970.jpg

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1580060/WechatIMG971.jpg

Źródło: Country Garden Holdings

KONTAKT:

Xiaohong Shi

tel. +86-13760809178

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 26.07.2021, 15:20
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ