Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Rozpoczęły się nabory wniosków na polsko-słowackie projekty przygraniczne

07.06.2023, 14:21aktualizacja: 07.06.2023, 14:57

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Grafika: broszura Programu Współpracy Transgranicznej Interreg Polska – Słowacja
Grafika: broszura Programu Współpracy Transgranicznej Interreg Polska – Słowacja
Rozpoczęły się nabory wniosków na projekty realizowane na polsko-słowackim pograniczu. Chodzi m.in. o zadania związane z turystyką i kulturą, na które przeznaczono ponad 25 mln euro z Programu Współpracy Transgranicznej Interreg Polska – Słowacja 2021-2027.

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej poinformowało o rozpoczęciu naborów w trzech konkursach realizowanych z Programu Współpracy Transgranicznej Interreg Polska – Słowacja 2021-2027. W sumie do rozdysponowania jest 31 mln euro

Jak wskazano w komunikacie resortu, chodzi o budowanie twórczego i atrakcyjnego turystycznie pogranicza, dlatego najwięcej środków, bo 25,5 mln euro otrzymają projekty związane z turystyką i kulturą.

„Jest to największa część budżetu ogłoszonych konkursów, gdyż pogranicze potrzebuje wzmacniania roli tych dziedzin w jego rozwoju gospodarczym. Dziedzictwo kulturowe oraz przyrodnicze to największy potencjał tego regionu oraz baza dla turystyki, którą program chce rozwijać na pograniczu w zrównoważony sposób” – wyjaśniono w komunikacie.

Na projekty związane z rozbudową przyjaznych dla środowiska dojazdów do transgranicznych atrakcji turystycznych przeznaczono 3 mln euro. Natomiast na współpracę pomiędzy instytucjami publicznymi i różnymi organizacjami na rzecz poprawy spójności społecznej i gospodarczej pogranicza – 2,5 mln euro.

Konkursy ogłoszono z  Programu Współpracy Transgranicznej Interreg Polska – Słowacja 2021-2027. Można w nich wziąć udział do 29 września tego roku. Wyniki konkursów będą ogłoszone na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2024 roku.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 07.06.2023, 14:21
Źródło informacji Serwis Samorządowy PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ