Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Rusza akcja „Paczka dla Seniora” od Fundacji Dobrych Inicjatyw

04.12.2020, 10:15aktualizacja: 17.12.2020, 12:47

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fundacja Dobrych Inicjatyw/#PaczkaDlaSeniora (1)
Fundacja Dobrych Inicjatyw/#PaczkaDlaSeniora (1)
7 grudnia - już po raz drugi w tym roku - będziemy pakować żywność, środki higieniczne, kosmetyki oraz chemię gospodarczą do samotnych i najbardziej potrzebujących Seniorów. Zespół Fundacji Dobrych Inicjatyw rusza z finałem akcji #PaczkaDlaSeniora.

#PaczkaDlaSeniora rusza w Polskę

W najbliższe dni biuro fundacji na warszawskiej Ochocie zmieni się w Logistyczne Centrum Dobra. To stąd zespół FDI zarządza ogólnopolską akcją charytatywną i stąd wolontariusze ruszą samochodami wypełnionymi po brzegi paczkami, pełnymi dobra dla potrzebujących seniorów.

Gdy na ulicach były pustki…

„Wiosną tego roku wolontariusze fundacji dostarczyli 200 paczek do seniorów z Warszawy, ale też do miejsc bardzo odległych jak: Pasłęk, Zielonka Pasłęcka, Mokobody, Zambrów, Niwiski, Barcice, Zakopane i wiele innych. To był trudny czas, gdy na sklepowych półkach brakowało towaru, a na ulicach nie było żywej duszy – wspomina prezes fundacji, Bartek Jojczyk. – wtedy daliśmy radę i dziś również musimy”.

Dzieci z domów dziecka na rzecz potrzebujących seniorów

„W poprzednich latach paczki dla seniorów dostarczali podopieczni fundacji – wychowankowie domów dziecka, którzy pakowali paczki, a następnie pukali do drzwi seniorów. To były spotkania pełne ciepła, troski i wzruszenia oraz lekcja obywatelskości i szacunku do osób starszych, także nauka o tym, że do ich potrzeb czasem bardziej niż paczka należy bliskość drugiego człowieka i rozmowa” – opowiada Katarzyna Szaniawska, koordynatorka akcji #PaczkaDlaSeniora.

Pandemia zmienia zasady gry…

W tym roku, z powodu pandemii i w trosce o zdrowie seniorów oraz wolontariuszy, paczki dostarczają nieco starsi wolontariusze, przeszkoleni w zakresie ograniczeń wynikających z obowiązujących zasad reżimu sanitarnego.

„Mogliśmy odłożyć nasze działania w czasie, spróbować przeczekać pandemię, ale postanowiliśmy, mimo restrykcji na wielu poziomach, wyjść naprzeciw potrzebom seniorów i stawiając czoła wyzwaniom logistycznym, spróbować zwiększyć skalę i zakres działań. Jesteśmy organizacją pozarządową, jesteśmy po to by odpowiadać na realne potrzeby społeczeństwa i chociaż na co dzień zajmujemy się wspieraniem wychowanków z placówek opiekuńczo-wychowawczych, obiecaliśmy seniorom, że w tym roku do nich jeszcze wrócimy. Musieliśmy dotrzymać słowa, dlatego wracamy z podwojoną siłą” – podkreśla Bartek Jojczyk

Paczki od Fundacji Dobrych Inicjatyw to realne wsparcie w domowym budżecie seniorów. Szacunkowa wartość jednej paczki to około 200 zł. Dla osób utrzymujących się z niskiej renty i emerytury jest to realne wsparcie.

„Siłą społeczeństwa obywatelskiego jest to, w jaki sposób potrafimy odnaleźć się w sytuacjach kryzysowych. Dzięki współpracy OPS-ów z lokalnymi organizacjami pozarządowymi, możemy na te kryzysy odpowiadać” – mówi Katarzyna Omen, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Ochota m. st. Warszawy, która współpracuje z Fundacją Dobrych Inicjatyw.

Więcej o akcji na www: https://www.fdi.org.pl/paczka-dla-seniora-jesien

Zbiórka finansowa w serwisie Facebook.com: https://www.facebook.com/donate/731099797788651/2726789650871139/

KONTAKT:

Bartłomiej Jojczyk

tel. kom. +48 695 926 193

e-mail: b.jojczyk@fdi.org.pl

Możliwość nakręcenie materiału z pakowania paczek: ul. Szczęśliwicka 51 (parter), 02-353 Warszawa.

Źródło informacji: Fundacja Dobrych Inicjatyw

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 04.12.2020, 10:15
Źródło informacji Fundacja Dobrych Inicjatyw
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ