Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych nt. działań ABW (komunikat)

24.12.2019, 14:18aktualizacja: 24.12.2019, 14:18

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Rzecznik Prasowy Ministra Koordynatora Służb Specjalnych informuje:

23 grudnia 2019 r. skierowano do Sądu Rejonowego w Gorzowie Wielkopolskim akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu w aferze SKOK Wołomin. Prowadzone przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego śledztwo wykazało, że oszustwa zorganizowanej grupy przestępczej opiewały na ponad 350 milionów złotych.

Oskarżony Piotr P. kierował grupą przestępczą, która w latach 2007-2014 czerpała korzyści z wyłudzania pożyczek i kredytów ze SKOK w Wołominie. W postępowaniu ustalono, że mężczyzna chciał ukryć proceder wykonując lub zlecając manipulacje na kontach, do których posiadał pełnomocnictwa. Dodatkowo zawierano np. fikcyjne umowy pożyczek, przejęcia wierzytelności czy umowy inwestycyjne, a pieniądze lokowano w mienie ruchome i nieruchome w Polsce i poza granicami kraju.

Śledztwo ABW było prowadzone pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Gorzowie Wielkopolskim.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ mom/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 24.12.2019, 14:18
Źródło informacji Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ