Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych nt. działań ABW (komunikat)

03.02.2021, 08:49aktualizacja: 03.02.2021, 08:50

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych informuje:

"Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, przy wsparciu Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego, zatrzymali na terenie województwa pomorskiego kolejnego członka grupy przestępczej zajmującej się sprzedażą w latach 2017-19 faktur dokumentujących fikcyjne transakcje handlowe. Łączna wartość strat Skarbu Państwa, powstała w wyniku działalności grupy, wynosi około 30 milionów złotych.

Ustalono, że zatrzymany 27 stycznia 2021 r. członek grupy udzielił pomocy w wystawieniu nierzetelnych faktur na sprzedaż europalet na kwotę około 3,5 miliona złotych. W ten sposób doszło do uszczupleń należności skarbowych na kwotę ponad 600 tysięcy złotych.

W stosunku do zatrzymanego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności oraz wysokie grzywny.

W ramach przedmiotowego śledztwa zarzuty przedstawiono ponad 20 osobom.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Wydział Zamiejscowy w Olsztynie Delegatury ABW w Białymstoku pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Rzecznik Prasowy Ministra Koordynatora Służb Specjalnych Stanisław Żaryn".

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Załączniki do komunikatów są dostępne za pośrednictwem nowej Platformy Serwisowej PAP (serwis.pap.com.pl). Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ ago/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 03.02.2021, 08:49
Źródło informacji Rzecznik ministra koordynatora służb
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.