Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Rzecznik prasowy MKSS: podejrzany o wyłudzenia VAT w branży spożywczej zatrzymany (komunikat)

08.04.2022, 10:03aktualizacja: 08.04.2022, 10:04

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Rzecznik Prasowy Ministra Koordynatora Służb Specjalnych Stanisław Żaryn informuje:

"Podejrzany o wyłudzenia VAT w branży spożywczej zatrzymany

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali na terenie województwa kujawsko-pomorskiego mężczyznę podejrzanego m.in. o popełnienie przestępstw skarbowych oraz pranie brudnych pieniędzy.

Zatrzymany 5 kwietnia 2022 r. Marek K. był prezesem zielonogórskiej spółki prowadzącej hurtową sprzedaż żywności, napojów i wyrobów tytoniowych. Suma uszczuplenia Skarbu Państwa w wyniku całości przestępczego procederu wyniosła ponad 100 mln złotych. Śledztwo w sprawie wyłudzania podatku VAT w obrocie towarami spożywczymi prowadzone jest od 2016 roku.

Marek K. usłyszał zarzuty popełnienia przestępstw skarbowych, oszustwa, używania dokumentów poświadczających nieprawdę oraz prania brudnych pieniędzy. Zarzutami objęto ponadto trzy dodatkowe osoby. Prokurator zastosował wobec zatrzymanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz zakazu opuszczania kraju połączonego z jednoczesnym zakazem wydania paszportu.

Śledztwo prowadzi Delegatura Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Poznaniu pod nadzorem poznańskiej Prokuratury Regionalnej. Do tej pory w sprawie zarzuty przedstawiono już 24 podejrzanym. Sprawa jest rozwojowa."

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy Prawo prasowe.(PAP)

kom/ ago/ lena/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 08.04.2022, 10:03
Źródło informacji Rzecznik ministra koordynatora służb
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ