Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Shanghai Electric udostępnia raport na temat społecznej odpowiedzialności biznesu za rok 2020

04.05.2021, 15:14aktualizacja: 04.05.2021, 15:20

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

SZANGHAJ, 4 maja, 2021 r. /PRNewswire/ -- Shanghai Electric (SEHK: 02727, SSE: 601727), wiodący na świecie producent i dostawca urządzeń służących do wytwarzania energii i wyposażenia przemysłowego, opublikował swój raport na temat społecznej odpowiedzialności biznesu za rok 2020 („raport”). Raport ten, będący dwunastym raportem dotyczącym społecznej odpowiedzialności biznesu i piątym na temat środowiska, społeczeństwa i ładu korporacyjnego Shanghai Electric, szczegółowo przedstawia dane ujawnione przez centralę spółki, instytucje wewnętrzne, oddziały, przedsiębiorstwa całkowicie zależne i holdingi.

Raport prezentuje działania grupy na rzecz ładu korporacyjnego i wydajności produktowej, ze szczególnym uwzględnieniem ratingu MSCI Environmental, Social, and Corporate Governance (obejmującego kwestie środowiskowe, społeczne oraz związane z ładem korporacyjnym) oraz wskaźnika zrównoważonego rozwoju spółek ‒ Hang Seng Corporate Sustainability Index. Dokument zwraca uwagę na dotychczasowe wybitne osiągnięcia spółki w dziedzinie inteligentnej energii, inteligentnej produkcji przemysłowej i koncepcji inteligentnych miast, a także na jej dążenie do przekształcenia kluczowych obszarów działalności poprzez wykorzystanie innowacyjnych i inteligentnych technologii. W raporcie przedstawiono również najważniejsze inicjatywy podejmowane przez Shanghai Electric w walce z COVID-19.

„Rok 2020 przyniósł szereg trudności rozwojowych, szczególnie w świetle ogromnego wpływu trwającej pandemii. W obliczu tych wyzwań Shanghai Electric pozostaje oddana swojej misji, którą jest promowanie ekologicznych, inteligentnych, kompleksowych i wzajemnie uzupełniających się rozwiązań. Będąc wiodącym producentem urządzeń energetycznych na świecie, wciąż poszukujemy nowych sposobów na spełnienie naszych zobowiązań wobec udziałowców, klientów, partnerów, pracowników, środowiska i ogółu społeczeństwa” ‒ powiedział Zheng Jianhua, prezes zarządu i dyrektor generalny Shanghai Electric Group.

Ład korporacyjny: kompleksowy system zarządzania kwestiami środowiskowymi, społecznymi oraz związanymi z ładem korporacyjnym, który uwzględnia zrównoważony rozwój w długoterminowych celach strategicznych Shanghai Electric

Shanghai Electric ustanowiła specjalną strukturę zarządzania strategiami środowiskowymi, społecznymi i związanymi z ładem korporacyjnym, aby zagwarantować, że zrównoważony rozwój jest wpisany w plan działań grupy. Struktura spółki obejmuje zarząd, komitet zarządzający ds. kwestii środowiskowych, społecznych i ładu korporacyjnego, w tym grupy ekspertów ds. powyższych obszarów oraz grupę zadaniową, w skład której wchodzi zarząd i trzy podgrupy.

Rozwój produktu: połączenie inteligencji i innowacji

Opierając się na przewadze w branży produkcji sprzętu, Shanghai Electric dokłada wszelkich starań, aby zbudować „ekosystem trójkąta przemysłowego” składający się z inteligentnego sprzętu, przemysłowego internetu i zaawansowanych łańcuchów dostaw. W strukturach wewnętrznych przedsiębiorstwo wykorzystało transformację cyfrową do wsparcia rozwoju inteligentnej produkcji, energii i transportu, natomiast zewnętrzne programy wspierają rozwój wszechstronnego i wielowymiarowego, technologicznie zaawansowanego miasta.

Pod względem innowacyjności, spółka skoncentrowała się na uprzemysłowieniu wysokich technologii i strategicznych branżach wschodzących. Firma nadal wspierała badania technologiczne i rozwój produktów w kluczowych obszarach, a także aktywnie badała i promowała nowe gałęzie przemysłu i rozwiązania. W okresie sprawozdawczym Shanghai Electric przeznaczyła 4,75 mld RMB na badania i rozwój, co stanowiło wzrost o 8,55% w stosunku do roku poprzedniego i odpowiadało za 3,47% całkowitego rocznego dochodu operacyjnego.

Odpowiedzialność za środowisko: oszczędność energii, zwiększanie wydajności i ograniczanie emisji

Z biegiem lat Shanghai Electric ugruntowała swoje przekonanie, że ochrona środowiska jest fundamentem zrównoważonego rozwoju, w związku z czym firma uwzględnia kwestie środowiskowe w każdym ogniwie swojego łańcucha przemysłowego. Raport potwierdza, że Shanghai Electric nieustannie poszukuje przyjaznych środowisku modeli operacyjnych w zakresie ekologicznego zarządzania, oszczędzania energii, zwiększania wydajności i redukcji emisji.

Przedsiębiorstwo intensywnie promuje rozwój wysokowydajnych projektów energooszczędnych, w tym: stację magazynowania energii Shanghai Electric Golmud Meiman Minhang 32MW/64 MWh; pierwszą na świecie nadkrytyczną turbinę parową o mocy 1000 MW, która pozwala zaoszczędzić ponad 200 000 ton standardowego węgla rocznie; oraz bloki 5 i 6 (2×1240 MW) w projekcie drugiej fazy elektrowni Guangdong Huaxia Yangxi, w którym zużycie ciepła przez blok 5 zostało już zredukowane o 1,65% w warunkach pracy ciągłej.

Shanghai Electric zamknęła również procedurę składania wniosków i uzyskiwania pozwoleń na odprowadzanie zanieczyszczeń dla 107 firm, wykorzystując te pozwolenia do wzmocnienia zgodności z przepisami, a także nawiązała współpracę z departamentami rządowymi w celu wdrożenia ekologicznych audytów produkcyjnych w sześciu przedsiębiorstwach. W 2020 r. grupa przeprowadziła gruntowne badania emisji w 86 przedsiębiorstwach produkcyjnych, sześciu zakładach przemysłowych i pięciu placówkach, na podstawie których zaproponowano szereg możliwości i wytycznych dotyczących usprawnień.

Odpowiedzialność społeczna: wsparcie podczas pandemii koronawirusa

W następstwie pandemii doszło do szeregu krytycznych sytuacji zarówno poza Shanghai Electric, jak i wewnątrz firmy, co wzmocniło jej determinację w walce z COVID-19.

W Pakistanie, gdzie Spółka niedawno sfinalizowała projekt budowy elektrowni Thar Coal Block-1 o mocy 2x660 MW, firma Thar Coal Block-1 Power Generation, w imieniu Grupy, przekazała zasoby energetyczne dla pakistańskiego wojska. Firma przekazała również 6 milionów rupii na potrzeby realizacji inwestycji i wysłała do Pakistanu dodatkowych pracowników, aby przyspieszyć postęp prac.

Shanghai Electric z własnej inicjatywy zmobilizowała również swoich przedstawicieli partii i struktur organizacyjnych do przekazania 8,8 mln RMB na rzecz walki z pandemią. Jednocześnie spółka przekazała ponad 300 maszyn do produkcji masek, które rozlokowano na terenie całego kraju, a także przyspieszyła rozwój zautomatyzowanych linii do ich produkcji – z czego ponad 621 zostało wysłanych na obszar całego kraju – a także przekazała ponad 100 tys. masek i środków ochrony osobistej partnerom zagranicznym.

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1159638/LOGO_Logo.jpg

Źródło: Shanghai Electric

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 04.05.2021, 15:14
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ