Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Shanghai Electric uruchamia program nauki języka chińskiego dla pakistańskiego personelu projektu odkrywkowej kopalni węgla i elektrowni węglowej Thar Block-1 Integrated Coal Mine and Power Project

19.01.2022, 16:55aktualizacja: 19.01.2022, 16:59

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/Shanghai Electric
PR Newswire/Shanghai Electric

SZANGHAJ, 19 stycznia 2022 /PRNewswire/ -- Shanghai Electric nawiązała współpracę z Instytutem Konfucjusza przy Uniwersytecie w Karaczi (CIUK) w celu uruchomienia nowego programu edukacyjnego dla pakistańskiego personelu projektu odkrywkowej kopalni węgla i elektrowni węglowej Thar Block-1 Integrated Coal Mine and Power Project i okolicznych społeczności, w ramach wspólnej inicjatywy mającej na celu podniesienie umiejętności pracowników projektu i zapewnienie lepszych perspektyw zawodowych dla studentów z prowincji Sindh na południu Pakistanu.

W ramach podjętej inicjatywy zapewniony zostanie bezpłatny dostęp do lekcji języka chińskiego dla pakistańskich pracowników zaangażowanych w projekt oraz studentów z Islamkot i pobliskich miast i wsi, którzy otrzymają darmowe podręczniki i inne materiały do nauki języka chińskiego od pracowników akademickich CIUK. Do tej pory na pierwszy rok kursu zapisało się 40 pracowników i 60 studentów.

„Jako wiodący dostawca rozwiązań energetycznych, Shanghai Electric pragnie odgrywać rolę w kształceniu i szkoleniu następnego pokolenia inżynierów i techników elektryków, a także wspierać większą liczbę studentów w podjęciu kariery w branży energetycznej. W ramach naszych poprzednich inicjatyw w projekcie Thar Block-1 organizowaliśmy szkolenia na miejscu realizacji prac, aby pomóc lokalnym pracownikom w doskonaleniu ich umiejętności. Zachęcaliśmy też starszych techników do dzielenia się doświadczeniem z nowo zatrudnionymi pracownikami” ‒ powiedział Meng Donghai, zastępca kierownika Shanghai Electric.

„Zacieśnienie relacji gospodarczych między Chinami a Pakistanem otworzyło nowe możliwości biznesowe dla mieszkańców obu krajów. Mamy nadzieję, że program nauczania języka chińskiego pomoże wyposażyć lokalnych pracowników i studentów w istotne umiejętności, które przyczynią się do realizacji ich kolejnych celów zawodowych, a także posłużą jako pomost łączący obie kultury, który wzmocni wzajemne zrozumienie i przyjaźń chińsko-pakistańską” ‒ dodał Meng.

„Program nauki języka chińskiego uruchomiony przez Shanghai Electric będzie korzystny dla studentów z odległych terenów, takich jak Islamkot. Jest to wyjątkowa i cenna szansa edukacyjna, która pozwoli im lepiej poznać chińską kulturę, a w przyszłości znaleźć lepszą pracę” ‒ powiedział Muhammad Nasiruddin Khan, rektor CIUK.

„Podczas współpracy z chińskimi pracownikami w projekcie Thar Block-1 stopniowo rozwinęło się u mnie duże zainteresowanie nauką języka chińskiego. Bardzo cieszy mnie fakt, iż Shanghai Electric zapewnia możliwość nauki języka chińskiego, co stworzy mi lepsze perspektywy zatrudnienia w przyszłości, ponieważ w Pakistanie istnieje wiele projektów współpracy chińsko-pakistańskiej. Władanie językiem chińskim to cenna umiejętność” ‒ powiedział student biorący udział w programie.

W 2017 roku Pakistan oficjalnie dołączył do Szanghajskiej Organizacji Współpracy (SOW), a rozszerzenie współpracy chińsko-pakistańskiej sprawiło, że znajomość języka chińskiego stała się pożądana dla wszystkich tych, którzy chcą pracować dla lokalnych chińskich firm. Wzrost liczby programów nauczania języka chińskiego w kraju pomógł wypełnić lukę komunikacyjną między Chinami a Pakistanem, a także pozwolił większej liczbie mieszkańców na znalezienie wymarzonej pracy.

W ostatnich latach Shanghai Electric przyczyniła się do budowy licznych obiektów infrastruktury energetycznej w Pakistanie z wykorzystaniem wiodących w branży technologii energetycznych, w ramach Inicjatywy Pasa i Drogi (BRI) oraz Chińsko-Pakistańskiego Korytarza Gospodarczego (CPEC). Umowa EPC dla projektu Thar Block-1 Integrated Coal Mine and Power Project, który obejmuje dwie 660-megawatowe elektrownie węglowe i kopalnię węgla o rocznym wskaźniku wydobycia wynoszącym 7,8 miliona ton, została podpisana w kwietniu 2019 roku. Stanowiąc priorytetowy projekt CPEC, elektrownie zoptymalizują miks energetyczny Pakistanu i znacząco zwiększą bezpieczeństwo energetyczne kraju.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1729472/image_1.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1629353/Logo.jpg

Źródło: Shanghai Electric

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 19.01.2022, 16:55
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ