Newsletter

Polityka i społeczeństwo

SN: Informacje nt. posiedzenia w sprawie sędziego Igora T. (komunikat)

13.11.2020, 20:14aktualizacja: 13.11.2020, 20:15

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- SN informuje:

Sprawa immunitetu sędziego Igora T. (sygn. akt II DO 74/20) wyznaczona na dzień 18 listopada br. o godz. 12. będzie rozpoznawana w warunkach obostrzeń spowodowanych stanem epidemii. Podajemy informacje o możliwości udziału publiczności i mediów w przedmiotowej sprawie.

Zasady przebywania w siedzibie Sądu Najwyższego, w tym udziału w charakterze publiczności w rozprawach i posiedzeniach jawnych reguluje Zarządzenie nr 58/2020 Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego z dnia 29 maja 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań organizacyjnych związanych ze stanem epidemii wywołanej zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Osoby zainteresowane udziałem w sprawie o sygn. akt II DO 74/20 w charakterze publiczności, w tym media relacjonujące to wydarzenie, będą miały wstęp do Kompleksu Urbanistycznego Wymiaru Sprawiedliwości wyłącznie na podstawie karty wstępu wydanej na podstawie zgłoszenia przesłanego na adres poczty elektronicznej sn@sn.pl lub przekazanego telefonicznie pod numerem 22 530 81 06 do dnia 17 listopada br. godz. 16.

Wcześniejsze zgłoszenia, akredytacje i wydane karty wstępu dotyczące poprzednich terminów tej sprawy są nieważne. W przypadku dużego zainteresowania decyduje kolejność zgłoszeń. Ilość kart wstępu dla przedstawicieli jednego podmiotu może zostać zredukowana.

Uzyskanie karty wstępu uprawniać będzie do udziału w charakterze publiczności jedynie w sytuacji, gdy część posiedzenia odbywać się będzie w formie jawnej, na podstawie art. 95b § 1 Kodeksu postępowania karnego.

Media elektroniczne zainteresowane transmisją prosimy o kontakt z Zespołem Prasowym Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego pod adresem biuroprasoweID@sn.pl.

Prosimy także o zapoznanie się z obowiązującymi w Sądzie Najwyższym rozwiązaniami organizacyjnymi związanymi ze stanem epidemii.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ mja/ mark/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 13.11.2020, 20:14
Źródło informacji SN
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.