Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Strzegom: Kończą budowę mieszkań na ul. Konopnickiej

18.09.2022, 22:24aktualizacja: 18.09.2022, 22:25

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Strzegom
Fot. UM Strzegom
Powoli zbliża się do końca budowa zespołu budynków komunalnych - jednorodzinnych dwulokalowych w zabudowie szeregowej na ul. Konopnickiej w Strzegomiu. Efekty pracy są już bardzo widoczne.

Oprócz tego, że wewnątrz budynków trwają prace wykończeniowe - w wielu mieszkaniach są już wykonane tynki, posadzki oraz układane płytki w łazienkach, a na ścianach szczytowych „szeregówek” widać już kolorystykę elewacji - to również teren na zewnątrz budynków zaczyna się zmieniać.

Bardzo widoczne w powstającym krajobrazie są stalowe konstrukcje schodów, które stanowić będą odrębne wejścia do mieszkań zlokalizowanych na piętrach budynków. Pomiędzy budynkami wykonywane są też drogi wewnętrzne z kostki betonowej. Spodziewany koniec budowy osiedla powinien nastąpić na przełomie obecnego i nowego roku.

W ramach projektu powstanie 79 mieszkań wchodzących w zasób lokali mieszkalnych gminy. W jednym z szeregów domów powstaną też lokale usług socjalnych: ogólnodostępna umywalnia, pralnia i świetlica. W ramach zadania zostanie wykonane zagospodarowanie terenu z miejscami parkingowymi na terenie osiedla. W sąsiedztwie budynków powstanie niewielki plac zabaw.

Zadanie jest dofinansowane na poziomie ok. 10 mln zł przez Bank Gospodarstwa Krajowego ze środków Funduszu Dopłat na tworzenie lokali mieszkalnych.

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 18.09.2022, 22:24
Źródło informacji UM Strzegom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.