Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Strzegom: „Laboratoria Przyszłości”

13.12.2021, 18:39aktualizacja: 13.12.2021, 18:42

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Strzegom
Fot. UM Strzegom
Już wkrótce do naszych szkół podstawowych trafią drukarki 3D, mikrokontrolery, roboty, sprzęt do nagrań i inne nowoczesne wyposażenie.

Gmina Strzegom właśnie otrzymała środki finansowe w wys. 565,6 tys. zł w ramach rządowego programu pn. „Laboratoria Przyszłości”, czyli największej inwestycji w nowoczesną edukację w historii Polski. Powyższy program jest finansowany z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Celem tej cennej inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Wsparcie będzie przekazane jeszcze w 2021 r. w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego. Dzięki „Laboratoriom Przyszłości”, od 1 września 2022 r., do każdej szkoły podstawowej w Polsce, w tym do gminy Strzegom, trafi nowoczesny sprzęt.

Realizacja tego nowatorskiego programu umożliwia przeprowadzenie zajęć lekcyjnych z wykorzystaniem drukarki 3D  w ramach Pracowni Druku 3D SkriLab, pracę na lekcjach z  mikrokontrolerami i stacjami lutowniczymi oraz podstawowe wyposażenie pracowni audio-wideo w sprzęt umożliwiający rejestrowanie osiągnięć projektowych uczniów. Dodatkowo zestawy zawierają laptopa kompatybilnego z drukarką 3D.

- Ogromnie się cieszę, że udało się pozyskać ponad pół miliona złotych na rozwój technologiczny dla naszych szkół podstawowych. Tak nowoczesne wyposażenie sprawi, że zajęcia staną się jeszcze bardziej atrakcyjne, a nasi uczniowie będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać praktyczne umiejętności. Już nie mogę się doczekać momentu, kiedy ten sprzęt trafi do naszych szkół – podkreśla burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta.

Podział środków na placówki oświatowe w gminie Strzegom (w zależności od wielkości szkoły):

- Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Strzegomiu – 170,4 tys. zł
- Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Strzegomiu – 145,2 tys. zł
- Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Strzegomiu – 70 tys. zł
- Publiczna Szkoła Podstawowa w Goczałkowie - 30 tys. zł
- Publiczna Szkoła Podstawowa w Kostrzy – 30 tys. zł
- Publiczna Szkoła Podstawowa w Stanowicach – 30 tys. zł
- Publiczna Szkoła Podstawowa w Jaroszowie – 60 tys. zł
- Publiczna Szkoła Podstawowa w Olszanach – 30 tys. zł

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 13.12.2021, 18:39
Źródło informacji Strzegom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.