Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Superpuchar Hiszpanii startuje jutro w Rijadzie

11.01.2023, 11:02aktualizacja: 11.01.2023, 11:05

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Business Wire/Saudi Arabia Ministry of Sport
Business Wire/Saudi Arabia Ministry of Sport

RIJAD, Arabia Saudyjska--(BUSINESS WIRE)-- Rijad, stolica Arabii Saudyjskiej, będzie jutro po raz trzeci gościć Superpuchar Hiszpanii 2023. W turnieju, który zostanie rozegrany między 11 a 15 stycznia 2023 r. na stadionie Króla Fahda w Rijadzie, wezmą udział cztery drużyny (Real Madryt, Barcelona, Valencia i Real Betis). Odbędzie się on pod patronatem Ministerstwa Sportu w ramach serii wydarzeń sportowych podczas drugiego Diriyah Season.

Ta informacja prasowa zawiera multimedia. Pełna treść informacji prasowej znajduje się tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20230110005870/pl/.

Jutro, 11 stycznia, mistrz ligi hiszpańskiej Real Madryt zagra z Valencią, a w czwartek 12 stycznia zdobywca Pucharu Króla Hiszpanii Real Betis zmierzy się z Barceloną. Zwycięzcy każdego z meczów będą walczyć o Superpuchar Hiszpanii w niedzielę 15 stycznia. Wszystkie trzy mecze rozpoczną się o godz. 22:00 czasu lokalnego.

Trzy drużyny - Real Madryt, Valencia i Real Betis - wylądowały wczoraj na międzynarodowym lotnisku Króla Chalida w Rijadzie, a czwarta drużyna - Barcelona - ma przylecieć dziś wieczorem.

Superpuchar Hiszpanii został po raz pierwszy rozegrany w Arabii Saudyjskiej w 2020 r. w mieście Dżudda, gdzie w finale Real Madryt pokonał Atletico Madryt. Drugi turniej odbył się w Rijadzie na początku 2022 r., a zdobywcą pucharu okazał się ponownie Real Madryt, który tym razem pokonał Athletic Bilbao.

Królestwo Arabii Saudyjskiej gości to ważne wydarzenie w ramach serii międzynarodowych turniejów i wydarzeń sportowych Diriyah Season 2022 organizowanych pod patronatem Ministerstwa Sportu. Służą one realizacji celów „Wizji 2030” wyznaczonych przez Królestwo i są jedną z inicjatyw w ramach programu „Jakość życia”. Dzięki najbardziej spektakularnym i największym międzynarodowym wydarzeniom sportowym goście Diriyah Season mogą doświadczyć niesamowitych wrażeń i wziąć udział w fantastycznych inicjatywach.

*Źródło: AETOSWire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20230110005870/pl/.

Źródło: Saudi Arabia Ministry of Sport

KONTAKT:

Sara Alghamdi

dyrektor zarządzająca

e-mail: sara.alghamdi@squidnomad.com

Źródło informacji: Business Wire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 11.01.2023, 11:02
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ