Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Świętokrzyskie: samorząd województwa przyznał 4 mln dofinansowania z UE dla obwodnicy Staszowa

19.05.2023, 12:42aktualizacja: 19.05.2023, 12:44

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot.: UMWŚ
Fot.: UMWŚ
Zarząd województwa świętokrzyskiego podjął decyzję o dofinansowaniu w wysokości 4 mln zł z RPO na lata 2014-2020 budowy II etapu obwodnicy Staszowa. Całkowita wartość tego projektu to 29,4 mln zł.

„To dobra wiadomość zarówno dla kierowców, jak i całej społeczności lokalnej, bowiem ta inwestycja służyć będzie zwiększeniu dostępności transportowej i poprawie bezpieczeństwa regionalnej sieci drogowej. Cieszy nas, że na końcówce unijnej perspektywy finansowej na lata 2014-2020 udało się wygospodarować fundusze unijne na ten ważny projekt drogowy” – powiedział Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego.

W ramach przedsięwzięcia, w gminie Staszów trwa budowa nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 757, ścieżki pieszo-rowerowej, oraz mostu przez rzekę Destę. Samochodowo-pieszo-rowerowa przeprawa ma mieć 31 m długości i ok. 13 m szerokości.

Dodatkowo mają też zostać wybudowane dodatkowe jezdnie, rondo, odwodnienie i kanalizacja deszczowa, oraz przejście dla małych zwierząt. Zaplanowano także budowę skrzyżowań, zjazdów, oznakowania pionowego i poziomego oraz balustrad i oświetlenia ulicznego.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 19.05.2023, 12:42
Źródło informacji Serwis Samorządowy PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ