Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Szefowa GovTech: jestem dumna ze współpracy z PAP

15.06.2023, 15:51aktualizacja: 15.06.2023, 16:08

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP MediaRoom - kadr z filmu
PAP MediaRoom - kadr z filmu
„Prezes Polskiej Agencji Prasowej zgłosił się do nas z prośbą o stworzenie #FakeHuntera. Była to ważna potrzeba w okresie pandemii i infodemii, czyli pandemii dezinformacji. Jesteśmy dumni z tego projektu, bo wciąż się rozwija” – uważa Justyna Orłowska, pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech.

Minister opowiadała o współpracy z PAP podczas konferencji „Media Przyszłości”.

Serwis fact-checkingowy #FakeHunter to udany przykład współpracy polskiego rządu i Polskiej Agencji Prasowej. Stworzony w 2020 roku został niedawno wzbogacony o #FakeHunter – Edu, czyli platformę edukacyjną dla najmłodszych.

„#FakeHunter - Edu powstał po to, by kształtować najmłodszych w obszarze walki z dezinformacją. Tę walkę najlepiej toczyć samemu, identyfikować fake newsy. Ale, by je identyfikować, trzeba wiedzieć jak. Dlatego tworzymy #FakeHunter – Edu” – tłumaczyła Justyna Orłowska.

V Konferencja „Media Przyszłości” odbyła się 15 czerwca w Warszawie. Organizatorem była Polska Agencja Prasowa. 

Źródło informacji: PAP MediaRoom
 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 15.06.2023, 15:51
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.