Newsletter

Polityka i społeczeństwo

TK upublicznia listę sędziów obecnych na posiedzeniu Zgromadzenia Ogólnego (komunikat)

02.03.2023, 17:19aktualizacja: 03.03.2023, 10:44

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Rzecznik prasowy Trybunału Konstytucyjnego przekazuje:

W odniesieniu do nieprawdziwych informacji opartych na anonimowych źródłach na temat przebiegu wczorajszego Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Trybunału Konstytucyjnego, przekazujemy do publicznej wiadomości listę sędziów TK obecnych na posiedzeniu Zgromadzenia Ogólnego jednoznacznie stwierdzającą, iż Zgromadzenie Ogólne posiadało wymagane kworum i tym samym było władne do podjęcia uchwały, ponieważ zgodnie z art. 8 ust. 1 ustawy z dnia 30 listopada 2016 r. o organizacji i trybie postępowania przed Trybunałem Konstytucyjnym Zgromadzenie Ogólne podejmuje uchwały bezwzględną większością głosów, w obecności 2/3 ogólnej liczby sędziów Trybunału Konstytucyjnego.

Lista sędziów:

Julii PrzyłębskiejKrystyny Pawłowicz Stanisława Piotrowicza Justyna Piskorskiego Piotra Pszczółkowskiego Bartłomieja Sochańskiego Bogdana Święczkowskiego Michała Warcińskiego Rafała Wojciechowskiego Jarosława Wyrembaka

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 02.03.2023, 17:19
Źródło informacji TK
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ