Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Tomasz Kot Rzecznikiem Funduszy Europejskich

07.12.2022, 16:00aktualizacja: 07.12.2022, 16:00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik
Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik
Minister Funduszy i Polityki Regionalnej Grzegorz Puda powołał Tomasza Kota na Rzecznika Funduszy Europejskich - poinformował w środę resort funduszy.

„Na stanowisko nowego Rzecznika Funduszy Europejskich, w wyniku zewnętrznego naboru, został wybrany Tomasz Kot, osoba z wieloletnim doświadczeniem w obszarze funduszy europejskich” – powiedział, cytowany w środowym komunikacie, minister Puda.

Nowo powołany Rzecznik Funduszy Europejskich, Tomasz Kot, poinformował PAP, że „będzie wspierał wszystkie osoby zainteresowane tematyką funduszową, w tym w szczególności beneficjentów, uczestników projektów i wnioskodawców, w kontaktach z instytucjami odpowiedzialnymi za wdrażanie funduszy europejskich”.

„Ponadto, na podstawie zasygnalizowanych w zgłoszeniach utrudnień z pozyskaniem środków europejskich oraz realizacją projektów będę przedstawiał konkretne propozycje usprawnień funkcjonowania systemu ich wdrażania" – podkreślił Tomasz Kot.

Resort podał, że Tomasz Kot jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego i Uniwersytetu Warszawskiego. W resorcie funduszy i polityki regionalnej pracuje od 2009 roku. W trakcie kariery zawodowej zajmował się - na stanowiskach kierowniczych - m.in. programowaniem strategicznym, analizami i ewaluacją polityki spójności oraz negocjowaniem z Komisją Europejską kształtu perspektyw finansowych na lata 2014-20 i 2021-27. Przygotowywał też i negocjował program Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS).

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP
 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 07.12.2022, 16:00
Źródło informacji Serwis Samorządowy PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.