Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Trwa głosowanie na najbardziej innowacyjne projekty w konkursie Regiostars Awards 2023

18.09.2023, 13:01aktualizacja: 18.09.2023, 13:10

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. MFiPR/KE
Fot. MFiPR/KE
W czwartek, 14 września ruszyło publiczne głosowanie w konkursie Komisji Europejskiej na najbardziej innowacyjny europejski projekt. Głos będzie można oddać na platformie online konkursu do 14 listopada br.

Zagłosować można na 3 projekty, które znalazły się w finale. Wśród finalistów są projekty Interreg z udziałem polskich beneficjentów:      

Niewidzialne dziedzictwo: wymiana i wdrażanie dobrych praktyk w dostępie osób niewidomych do zasobów kultury i ich udziale w życiu kulturalnym – projekt dofinansowany z Programu współpracy transgranicznej Polska – (Białoruś) – Ukraina został finalistą w kategorii Europa społeczna i inkluzywna.
     
Greening the creative industries: improving policy practices for the European Audiovisual industry (akronim Green Screen) – projekt dofinansowany z programu Interreg Europa, został finalistą w kategorii Zielona Europa.      

Innovative management solutions for minimizing emissions of hazardous substances from urban areas (akronim NonHazCity) – projekt dofinansowany z programu Interreg Region Morza Bałtyckiego, finalista w kategorii Zielona Europa.

Projekt, który zdobędzie największą liczbę głosów, otrzyma Nagrodę Publiczności podczas uroczystej ceremonii Regiostars. To wydarzenie odbędzie się 16 listopada w Ostrawie.

REGIOSTARS to coroczny konkurs organizowany przez Dyrekcję Generalną ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej od 2008 r. Z biegiem lat stał się on europejskim znakiem doskonałości dla projektów finansowanych przez UE, które pokazują wpływ i włączający charakter rozwoju regionalnego. Rok 2023 to rok odnowienia i wznowienia konkursu.

Więcej informacji o projektach-finalistach oraz platforma online do głosowania znajdują się na stronie konkursu.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 18.09.2023, 13:01
Źródło informacji Serwis Samorządowy PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ