Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Trzebnica: Nowa zerówka w „Trójce”

04.03.2024, 09:29aktualizacja: 04.03.2024, 09:29

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Trzebnica
Fot. UM Trzebnica
Szkoła Podstawowa nr 3 w Trzebnicy ma nowy oddział przedszkolny. We wtorek 20 lutego 2024 roku w otwarciu nowej zerówki uczestniczył burmistrz Marek Długozima, który podjął decyzję o remoncie i modernizacji przestrzeni pełniącej wcześniej funkcję mieszkania służbowego.

Nowy oddział przedszkolny dla uczniów jest również zasługą dyrektor Anety Herner i Rady Rodziców, którzy zabiegali o powstanie tego miejsca. – Dla nas jest to bardzo ważne wydarzenie, ponieważ ta zerówka jest taka, o jakiej wszyscy marzą. Mamy osobną salę, szatnię i toaletę, czyli tak naprawdę dzieci są w społeczności szkolnej, ale jednak osobno. Szczególnie jest to istotne, w przypadku tych dzieci, które nie są jeszcze oswojone z gwarem szkolnym. Tutaj mogą pomału przyzwyczajać się do kolejnego etapu. I za to wszystko chciałabym serdecznie podziękować Panu burmistrzowi Markowi Długozimie. Za to, że tak szybko udało się zrealizować nasz pomysł, bo nową zerówkę zyskaliśmy w zaledwie dwa miesiące. Mam takie poczucie, że wszystkie pomysły, z jakimi przychodzę do Pana burmistrza, spotykają się z pozytywną reakcją i są realizowane. Dziękuję, że dba Pan o rozwój naszej szkoły i bezpieczeństwo naszych dzieci. Podziękowania za wsparcie kieruję także w stronę oddziału przedszkolnego i Rady Rodziców – podsumowała dyrektor Aneta Herner.

Jak wyjaśnił burmistrz, cała inicjatywna nie byłaby możliwa, gdyby nie realizacja obietnicy odremontowania pomieszczeń po dawnej siedzibie trzebnickiego sanepidu w budynku przy ul. Obrońców Pokoju. Dzięki temu udało się przekonać dotychczasowych lokatorów, aby zwolnili służbowe mieszkanie znajdujące się przy szkole i przenieśli się do jednego z odnowionych mieszkań po sanepidzie. W ten sposób stworzono w tym miejscu piękną przestrzeń dla przedszkolaków. Pojawił się także pomysł przekształcenia starej szatni w nową świetlicę. Jak podkreślił burmistrz Marek Długozima - w kolejnych etapach modernizacji szkoły będziemy chcieli skorzystać z dofinansowania i zadaszyć jedno z otwartych boisk. Podobne konstrukcje powstać mają w Boleścinie i Masłowie.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 04.03.2024, 09:29
Źródło informacji Trzebnica
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ