Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Trzebnica: Sześć stołów św. Jadwigi

12.01.2022, 11:44aktualizacja: 12.01.2022, 11:45

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Trzebnica
Fot. UM Trzebnica
Zgodnie z piękną legendą jeszcze w średniowieczu św. Jadwiga Śląska miała na pięciu stołach ustawiać żywność, ubrania i leki, by rozdawać je najbardziej potrzebującym. 20 grudnia 2021 roku na symbolicznym „szóstym stole” Gmina Trzebnica we współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Siostrami Boromeuszkami zorganizowała pomoc dla trzebniczan, którzy również znajdują się w trudnej sytuacji życiowej.

Od wielu lat Gmina Trzebnica, poprzez udzielanie dotacji na działalność, wspiera Ośrodek Wsparcia Społecznego „Szósty Stół”, który prowadzą Siostry Boromeuszki. To tu ubodzy, starsi, schorowani, niepełnosprawni, a bywa, że uzależnieni, bezdomni i bezrobotni szukają wsparcia. Jeszcze pod koniec zeszłego roku - 20 grudnia 2021 r., siostry Boromeuszki wraz z wiceburmistrz Krystyną Haładaj (w zastępstwie burmistrza Marka Długozimy), sekretarzem Danielem Buczakiem, przedstawicielami Caritasu i Ośrodka Pomocy Społecznej, przyjęli przy szóstym stole tych trzebniczan, którzy pozostają w trudnej sytuacji życiowej. Wszystko dlatego, że podobnie jak w roku ubiegłym, ze względu na pandemię, nie mogła się odbyć wspólna wigilia dla potrzebujących. Wsparcia udało się udzielić poprzez wręczenie paczek z żywnością, środkami higieny osobistej i środkami czystości.

Burmistrz Gminy Trzebnica składa gorące podziękowania  na ręce tych wszystkich osób, które zaangażowały się w niesienie pomocy potrzebującym. W sposób szczególny podziękowania trafiły do siostry przełożonej Pauliny Janczar wraz z siostrami boromeuszkami, które prowadzą ośrodek, a także do wolontariuszy Caritas, na czele z panią Ewą Dudek i pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej wraz z dyrektorem Waldemarem Wysockim. Słowa wdzięczności kierowane są także do tych licznych sponsorów, którzy pomogli w zakupie i przygotowaniu paczek, dzięki którym osoby w potrzebie mogły przygotować Święta Bożego Narodzenia.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 12.01.2022, 11:44
Źródło informacji UM Trzebnica
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ