Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Trzeci Kongres Zdrowia Kobiet odbędzie się pod hasłem Empatia - Aktywizacja - Zaufanie

12.03.2024, 13:24aktualizacja: 12.03.2024, 13:33

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fundacja Żyjmy Zdrowo - Kongres Zdrowia Kobiet
Fundacja Żyjmy Zdrowo - Kongres Zdrowia Kobiet
14 marca (czwartek) w Centralnym Domu Technologii (ul. Krucza 50, Warszawa, I piętro) odbędzie się III Kongres Zdrowia Kobiet.

Kongres odbędzie się formule hybrydowej. Transmisja będzie dostępna na stronie: www.kongreszdrowiakobiet.pl. Organizatorzy proszą o rejestrację pod linkiem: https://app.evenea.pl/event/kzk2024-akredytacja/.

Według antropolożki Margaret Mead jednym z pierwszych przejawów cywilizacji była złamana i wyleczona kość. Cywilizacja zaczęła się tam, gdzie ktoś komuś pomógł w trudnej sytuacji.

Przyjrzymy się, jak dziś pomagamy sobie w trudnych sytuacjach, w kryzysie, jakim jest choroba. Nasze zdrowie powinno opierać się na dobrym projekcie, solidnych fundamentach i mocnej konstrukcji. Na architekturę zdrowia składa się edukacja, profilaktyka, dostęp do lekarza i nowoczesnych terapii. Zdrowie wymaga kompetencji i wysiłku. Szkoły, rodziny i społeczeństwa.

Na różnych etapach życia musimy mieć zaufanie do sytemu opieki zdrowotnej: kiedy podejmujemy decyzję o powiększeniu rodziny, kiedy słyszymy diagnozę i w naszej drodze do zdrowia. Nie zapominamy o seniorkach. Część to osoby aktywne zawodowo, ale też takie, które wymagają stałej opieki - jest to wyzwaniem nie tylko dla systemu.

„Tematem przewodnim kongresu będzie zdrowie pokoleniowe kobiet. Po raz drugi wręczymy nagrody >>Kreatorki zdrowia<< - dla kobiet, które angażują się w działania na rzecz poprawy zdrowia Polaków Zapraszamy na Kongres Zdrowia Kobiet” - mówi prezes Fundacji „Żyjmy Zdrowo”, organizatorka Kongresu Zdrowia Kobiet Iwona Schymalla.

Źródło informacji: Fundacja Żyjmy Zdrowo

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 12.03.2024, 13:24
Źródło informacji Fundacja Żyjmy Zdrowo
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ