Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Ulepszony egzamin TOEFL iBT® dostępny od lipca 2023 r.

11.04.2023, 16:28aktualizacja: 11.04.2023, 16:35

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/ETS
PR Newswire/ETS

PRINCETON, New Jersey, 11 kwietnia 2023 r. /PRNewswire/ -- W ramach ciągłego dążenia do zapewnienia optymalnych warunków dla egzaminowanych ETS wprowadził dzisiaj serię interesujących ulepszeń TOEFL iBT®.

W ciągu najbliższych miesięcy osoby zdające egzamin mogą się spodziewać:

- Skrócenia czasu egzaminu TOEFL iBT w przypadku egzaminów przeprowadzanych od 26 lipca 2023 r. Zajmie on teraz niecałe dwie godziny - poprzednio były to trzy godziny - dzięki:

- Czytelniejszym poleceniom i usprawnionemu przechodzeniu między poszczególnymi częściami egzaminu;

- Unowocześnionemu zadaniu „Praca pisemna w ramach dyskusji akademickiej”, które zastępuje poprzednie zadanie „Samodzielna praca pisemna”;

- Krótszej sekcji sprawdzającej umiejętności rozumienia tekstu czytanego;

- Usunięciu wszystkich pytań niepunktowanych.

- Uproszczony proces rejestracji rozpocznie się w lipcu 2023 r. Osoby przystępujące do egzaminu mogą utworzyć konto i zarejestrować się na dostępną datę egzaminu TOEFL iBT szybciej i łatwiej niż kiedykolwiek. Ponadto na wybranych rynkach w późniejszym terminie pojawi się więcej funkcji lokalnych, takich jak dodatkowe lokalne metody płatności.

- Większa przejrzystość punktacji od 26 lipca 2023 r. Przystępujący do egzaminu poznają oficjalną datę podania wyniku egzaminu po jego ukończeniu, a oprócz tego będą otrzymywać na bieżąco powiadomienia o zmianach w statusie ich egzaminu.

„ETS tworzy przyszłość egzaminów dzięki innowacjom produktów edukacyjnych i kształcenia, a TOEFL jest centralnym elementem tych działań - powiedział Amit Sevak, dyrektor generalny ETS. - TOEFL jest standardem w branży od niemal sześciu dekad, a te ulepszenia dodatkowo podkreślają jego pozycję”. Co najważniejsze, ulepszenia opracowano z uwzględnieniem perspektywy naszych klientów i interesariuszy - ponieważ ich satysfakcja jest dla nas najwyższym priorytetem”.

Osoby zdające egzamin, które już zarejestrowały się na egzamin TOEFL iBT, mogą bezpłatnie zmienić datę egzaminu, jeśli chcą skorzystać z nowych ulepszeń, lub przesunąć egzamin na wcześniejszy termin przypadający przed rozpoczęciem obowiązywania zmian. Bezpłatnych zmian terminu można dokonywać do 30 kwietnia 2023 r. za pośrednictwem konta TOEFL. Oprócz tego na stronie TOEFL są teraz dostępne zaktualizowane wersje bezpłatnych przykładowych testów TOEFL iBT i przykładowych zestawów egzaminacyjnych TOEFL iBT. Dodatkowe bezpłatne i płatne testy przygotowawcze zostaną zaktualizowane w ciągu najbliższych kilku tygodni, aby uwzględnić te zmiany.

Jeśli chodzi o podmioty korzystające z wyników egzaminu TOEFL iBT, skala punktacji pozostaje bez zmian, więc nie ma konieczności zmiany ustalonych wymagań. Egzamin TOEFL jest w dalszym ciągu najbardziej zaufaną, aktualną, niezawodną i bezpieczną opcją dla podmiotów korzystających z jego wyników na całym świecie. Teraz dzięki dodatkowym ulepszeniom podmioty te mogą mieć pewność, że wrażenia osób przystępujących do egzaminu będą lepsze - będą one mogły zaoszczędzić czas i ograniczyć stres związany z egzaminem.

Więcej informacji na temat ulepszeń TOEFL iBT można znaleźć na stronie www.ets.org/toefl/ibt-enhancements. Aby utworzyć konto, zarejestrować się na egzamin oraz uzyskać dostęp do materiałów przygotowawczych i innych, wejdź na stronę www.ets.org/toefl.

Egzamin TOEFL iBT

Egzamin TOEFL iBT stworzony przez ETS jest najbardziej uznanym, akceptowanym i najchętniej wybieranym egzaminem sprawdzającym biegłość języka angielskiego w środowisku akademickim, zdawanym w celach związanych ze studiami, pracą i emigracją. Ponad 11500 instytucji w ponad 160 krajach na całym świecie korzysta z wyników TOEFL iBT przy podejmowaniu ważnych decyzji. Egzamin jest w pełni akceptowany w krajach anglojęzycznych, takich jak Stany Zjednoczone, Kanada, Wielka Brytania, Irlandia, Australia i Nowa Zelandia. Egzamin opracowano na podstawie dekad badań naukowych i pomógł on milionom osób uczących się w podjęciu studiów za granicą. Jest on ważnym elementem rodziny produktów TOEFL, które obejmują egzaminy TOEFL dla każdego poziomu znajomości języka angielskiego, począwszy od uczniów w wieku lat 8+. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.ets.org/toefl.

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1891130/ETS_Logo_navy_gold_300___Copy_Logo.jpg

Źródło: ETS

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 11.04.2023, 16:28
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ