Newsletter

Polityka i społeczeństwo

UPKP: Komunikat Państwowej Komisji z dnia 23.02.2021 r. (komunikat)

23.02.2021, 16:12aktualizacja: 23.02.2021, 16:14

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Urząd Państwowej Komisji ds. Pedofilii informuje:

Państwowa Komisja do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15 powtórnie podkreśla, że jest w pełni otwarta na współdziałanie ze środowiskami eksperckimi, naukowymi oraz politycznymi w celu ochrony dzieci przed przemocą seksualną.

W związku z przybyciem w dniu 23 lutego 2021 r. posłów: Kamili Gasiuk-Pihowicz, Katarzyny Piekarskiej oraz Dariusza Jońskiego do siedziby Państwowej Komisji, Przewodniczący Państwowej Komisji Błażej Kmieciak oraz Zastępca Przewodniczącego Państwowej Komisji Barbara Chrobak kolejny raz zaproponowali spotkanie z przedstawicielem Parlamentarzystów mające na celu rozmowę dotyczącą działań podejmowanych na rzecz ochrony praw małoletnich będących ofiarami przestępstwa pedofilii. Propozycja ta została także przedstawiona drogą emailową w dniu 22 lutego b.r., z jednoczesnym wskazaniem, że spotkanie z powodów organizacyjnych oraz istniejących obostrzeń epidemicznych nie może odbyć się w większym gronie. Wskazani powyżej Parlamentarzyści nie skorzystali z tej propozycji.

Z uwagi na zakres przedmiotowy zgłaszanych spraw do Państwowej Komisji, a także troskę o osoby poszkodowane, ich cześć i godność, na Komisji ciąży szczególny obowiązek ochrony danych tych osób. Państwowa Komisja zgodnie z przepisami ustawowymi "jest organem niezależnym od innych organów władzy państwowej", a co za tym idzie nie mają do niej zastosowania przepisy regulujące zasady przeprowadzania kontroli poselskiej.

Państwowa Komisja od początku istnienia nawiązuje współpracę z organizacjami pozarządowymi, środowiskami naukowymi oraz politycznymi celem wsparcia osób, które jako dzieci cierpiały na skutek czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności. Informacje dotyczące podejmowanych działań oraz interwencji prezentowane są sposób regularny na jej stronie internetowej.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ robs/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 23.02.2021, 16:12
Źródło informacji UPKP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ