Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Vantage przekaże 100 tys. USD na prowadzony przez Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców program pt. „Wsparcie uchodźców w Australii”

04.05.2023, 08:32aktualizacja: 04.05.2023, 08:37

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/Vantage
PR Newswire/Vantage
Środki przeznaczone będą na wsparcie ochrony i przesiedlania uchodźców oraz osób bezpaństwowych przebywających w Australii.

PORT VILA, Vanuatu, 2 maja 2023 r. /PRNewswire/ -- Firma Vantage, wielokrotnie nagradzany międzynarodowy podmiot pośredniczący w obrocie różnymi instrumentami finansowymi, w tym obsługujący transakcje na kontraktach CFD, ogłosiła dzisiaj, że zamierza przekazać 100 tys. USD na wsparcie prowadzonego przez Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców programu ochrony i przesiedlania uchodźców oraz osób bezpaństwowych przebywających w Australii. Aktualnie w Australii znajduje się blisko 55 tys. uchodźców i 90 tys. osób wnioskujących o azyl (głównie z Bliskiego Wschodu i Azji), w tym 8 tys. osób bezpaństwowych.

Nai Jit Lam, przedstawiciel Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców w Australii, podziękował Vantage za wsparcie finansowe następującymi słowami: „Jesteśmy wdzięczni firmie Vantage za nieustające wsparcie, dzięki któremu możemy sprawniej pomagać uchodźcom, którzy znajdują się w ciągłym zawieszeniu i potrzebują zastosowania długofalowych rozwiązań z wieloletnią perspektywą”.

Środki przeznaczone zostaną na kilka strategicznych obszarów priorytetowych działań Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców, w tym identyfikację uchodźców wymagających przesiedlenia, doradztwo i informację dla uchodźców, rejestrację i zarządzanie danymi, przeprowadzanie wywiadów z osobami wymagającymi przesiedlenia, a także zapewnienie sprawnego procesu przesiedlania – od identyfikacji po odesłanie sprawy.

Za główne cele programu pt. „Wsparcie uchodźców w Australii” przyjęto wdrożenie trwałych rozwiązań dla zakwalifikowanych uchodźców, których podania o azyl rozpatrywane były poza Australią, lobbowanie na rzecz poprawy ochrony uchodźców i osób bezpaństwowych przebywających w Australii oraz zapewnianie bezpośredniego doradztwa dla uchodźców.

Jack Kelly, dyrektor sprzedaży w Vantage, z entuzjazmem mówił o partnerstwie firmy z Wysokim Komisarzem Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców: „Możliwość wsparcia działań wysokiego komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw uchodźców to dla nas zaszczyt – pracujący pod jego kierownictwem zespół wykonuje niezwykle ważną pracę, dlatego jesteśmy dumni, że możemy im w niej pomóc”.

„Zdajemy sobie sprawę, że jako przedsiębiorstwo dysponujemy szerokimi możliwościami wsparcia lokalnych społeczności. Realizując cele zrównoważonego rozwoju, staramy się działać w myśl zasady, że nikt nie powinien zostać bez pomocy. Dotyczy to również uchodźców” – dodał Kelly.

Podarowane pieniądze stanowią istotny krok w kierunku wsparcia i ochrony uchodźców w Australii. Wcześniej firma złożyła kilka podobnych deklaracji w ramach inicjatywy realizacji celów zrównoważonego rozwoju, którą podjęła w lipcu 2022 r. i która stanowi obecnie trzon jej misji.

Już na samym początku tej drogi Vantage nawiązała współpracę z popularną influencerką Supercar Blondie, podejmując inicjatywę na rzecz odbudowy ekosystemów traw morskich, zwiększenia świadomości zmian klimatycznych, a także upodmiotowienia kobiet w trakcie tygodnia, podczas którego odbyły się wyścigi Extreme E w Sardynii. Jeszcze tego samego roku firma ogłosiła nawiązanie partnerstwa z UNESCO mającego na celu zwiększenie dostępu do wysokiej jakości edukacji dla osób ze środowisk nieuprzywilejowanych.

Podpis pod zdjęciem: Jack Kelly (dyrektor działu sprzedaży Vantage w Australii) spotkał się z Nai Jit Lamem, przedstawicielem Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców w Australii, w jego biurze w Canberze.

Vantage

Vantage (Vantage Markets) to międzynarodowy podmiot pośredniczący w obrocie różnymi instrumentami finansowymi, który oferuje klientom dostęp do sprawnej i efektywnej obsługi transakcji na kontraktach CFD na rynku Forex, jak również w obrocie towarowym i transakcjach indeksowych i giełdowych.

Firma posiada ponad 13-letnie doświadczenie na rynku, zatrudniając ponad tysiąc pracowników w przeszło 30 biurach na całym świecie.

Vantage oferuje więcej niż tylko pośrednictwo. Firma zapewnia również zaufany ekosystem, wielokrotnie nagradzaną mobilną aplikację tradingową, oraz łatwą w obsłudze platformę tradingową, dzięki której klienci mogą w większym stopniu wykorzystywać nadarzające się szanse. Ściągnij aplikację Vantage z App Store lub Google Play.

trade smarter @vantage.

Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców

Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców, urząd ONZ ds. uchodźców, odpowiada za międzynarodowe działania na rzecz ochrony życia i praw osób zmuszonych do ucieczki z krajów ojczystych z powodu konfliktów i prześladowań oraz budowania dla nich lepszej przyszłości.

Prowadzimy międzynarodowe działania na rzecz ochrony uchodźców, przymusowo wysiedlonych społeczności oraz osób bezpaństwowych.

Udzielamy pomocy ratującej życie, pomagamy bronić podstawowych praw człowieka oraz tworzymy rozwiązania dające ludziom nowy dom, w którym mogą budować lepszą przyszłość. Dokładamy również starań, by ułatwić osobom bezpaństwowym uzyskanie obywatelstwa.

Działamy w ponad 130 państwach, zapewniając ochronę i opiekę milionom ludzi w oparciu o naszą wiedzę i doświadczenie.

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/2067702/Jack_Kelly__Head_Sales_Australia_Vantage__met_Nai_Jit_Lam.jpg

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/1745281/4015401/Vantage_Logo.jpg

Źródło: Vantage

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 04.05.2023, 08:32
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ