Newsletter

Polityka i społeczeństwo

VII edycja konkursu #FakeHunter Challenge – Fake News Alert rozmowa z Mateuszem Mrozkiem oraz Filipem Szulikiem-Szareckim

21.04.2023, 15:15aktualizacja: 21.04.2023, 15:16

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP/Kadr z filmu
PAP/Kadr z filmu
Termin spotkania: 21.04.2023, godz. 12:30

EKSPERCKIE SPOTKANIA ONLINE - rozmowa z Mateuszem Mrozkiem kierownikiem Działu Przeciwdziałania Dezinformacji w NASK oraz Filipem Szulikiem-Szareckim kierownikiem oraz analitykiem factcheckingowego projektu „Wojownicy Klawiatury”.

Tematem przewodnim VII edycji konkursu #FakeHunter Challenge – Fake News Alert jest wojna, która toczy się w sferze informacyjnej na płaszczyźnie politycznej, gospodarczej, militarnej, energetycznej czy społecznej.

Pierwsza konkurencja „Polowanie na fake newsy” polega na szukaniu fałszywych informacji dotyczących m.in.: wojny w Ukrainie, rosyjskich działań militarnych i politycznych. W drugiej konkurencji #FakeHunter Detektyw Foto-Wideo uczestnicy konkursu wcielą się w rolę detektywa, którego zadaniem będzie wyszukanie w sieci zmanipulowanych zdjęć i treści wideo, i udowodnienie, że są one fałszywe, dołączając źródło pochodzenia materiału.

Trzecia konkurencja „Jak uczyć walki z fejkami” to propozycja dla wszystkich, a szczególnie dla nauczycieli, wychowawców i edukatorów. Zadanie konkursowe polega na przedstawieniu pomysłu, jak skutecznie uczyć weryfikacji informacji i jak docierać z wiedzą dotyczącą krytycznego myślenia i przeciwdziałania dezinformacji do różnych grup społecznych.

Więcej na: https://fake-hunter.pap.pl/challengeVII

Źródło informacji: PAP
 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 21.04.2023, 15:15
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ